180 entry daha
  • bölümlerini 1 haftada bitirdiğim dizi. beni çok derin duygulara sapladığını söylemeliyim. her yanıyla hoşuma gitti. içimde hayatımın kadınıyla birlikte iskoçyaya gitme isteğini uyandırdı. o manzaralarda onunla beraber yer almalıyım bir gün. dizinin müzikleri bölümler boyunca gördüğümüz manzaralarla o kadar uyumlu ki diziye bağlıyor sizi. zaman yolculuğuna olan garip ilgimi tarihle birleştiriyor oluşu, bende farklı bir kültürü tanımak için gereken ilgiyi uyandırması outlanderı sevmemi sağlayan başka etkenlerden. zaman yolculuğu ve ölümsüz aşklar hoşunuza gidiyorsa izlemelisiniz çünkü bu ikisi outlanderda çok iyi bir şekilde işlenmiş. aşkın önüne çıkan her engel aşılabilir duygusuna kaptırıyor insanı.

--- 2x13 spoiler ---

harika bir sezon finaliydi. beni gerçekten derinden etkiledi. geçmişteki tek bir değişikliğin tarihin akışını nasıl değiştireceğini merak eden bana güzel bir örnek sundu. bazı sahneleri içimi parçaladı. jamie'nin düştüğü durum çok zordu. hayatımın kadınını kendi ellerimle kaybetmek zorunda kalırsam ne yapacağımı tahayyül bile edemiyorum. bölümdeki zaman akışına da hayran kaldım. bölümü sezon finalinden ziyade bir finalmiş gibi izledim. diziye veda ediyormuşum gibiydim. bu yüzden sonu beni şaşırttı ve hoşuma gitmedi. sonu nasıl bağlanacak acaba?

merak edenler için
    claire'in kızı rogerla müzeye giderken çalan şarkı
    --- 2x13 spoiler ---

outlanderı dört gözle bekleyenler için film önerim
    (bkz: somewhere in time)
    http://m.imdb.com/title/tt0081534/
642 entry daha
hesabın var mı? giriş yap