şükela:  tümü | bugün
 • outlast isimli korku oyununun devamı niteliğini taşıyan, bilgisayar için 6 mayıs ve ps4 için 7 mayıs 2014 tarihlerinde piyasaya sürülecek olan yüksek gerilim oyunu.

  miles upsur isimli gazeteciye, "burda akılalmaz şeyler oluyor. birilerinin bu olayları haber yapıp dünya'ya duyurması gerek" gibisinden email atan ve upsur'un o akıl hastanesine gitmesini sağlayan esrarengiz kişi rolünde olacak bu sefer oyunseverler.

  ayrıca akıl hastalarına yapılan türlü eziyetlerin ve işkencelerin iç yüzünü ve asıl nedenini outlast whistleblower'dan öğreneceğiz. yani bu oyun hem bildiğimiz outlast'ın öncesinde olanları anlatacak, hem sonrasında. seri'nin son oyunu.
 • heyecan yaptıran, merakla beklenen sağlam olmasını dilediğim outlast'ın devam oyunu.
 • ilk oyuna göre şiddet ve cinsel içeriğin fazlasıyla abartıldığı oyun.

  http://www.youtube.com/watch?v=tak8vutu_hm
 • müthiş dlc. ana oyun bunun yanında disney filmi gibi kalıyor.

  --- spoiler ---

  mikrodalga fırında canlı canlı kafa pişirme sahnesi var, efsanevi.

  --- spoiler ---
 • genişleme paketinin adının whistleblower* olma sebebi murkoffta olan biteni dışarı sızdırmamız. zira bu sefer ana karakterimiz, ilk oyundaki başrol olan miles upshur'a o meşhur emaili atan bilgisayar programcısı waylon park. asıl oyuna göre biraz daha sert, az biraz daha gergin ama çok kısa oyun süresi var. yeni antagonistler cannibal ve groom ilk oyundaki psikopat doktor trager ve izbandut hayvanı chris walker'ı aratmıyorlar kesinlikle. özellikle groom tarafından kovalanırkenki atmosfer mükemmeldi. ilk oyunda female warda giremediğimizden kadınlara neler olduğunu bilmiyorduk bu oyunda olayın iç yüzünü öğrenebilirsiniz.

  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---

  ayrıca başıma böyle bi olay gelse waylon parkın yapacağı şeyi kendim de yapmaya çalışacağım için o duruma düşmesi bana çok koydu. bu sefer kendimi gerçekten onun yerinde hissettim ve sonunda ortamdan sağsalim çıkması beni çok sevindirdi.

  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---

  daha uzun olaydı 9.5/10 derdim ama 9/10 diyorum yine.

  (bkz: #36786333)
 • biraz oynayip ev arkadasimin yogun israrlari sonucu kapattigim oyundur. bi kac kere korkudan ziplatti oyun beni gercekten hakkini veriyor. karanlik bir odada son ses acik ve pc'yi projeksiyon aletiyle duvara yansitmissaniz daha da dikkatli olunmali.
 • ana oyunundan daha iyi olan bir dlc.

  ---spoiler---

  oyunun sonunda waylon park'ın miles upshur'un arabasıyla uzaklaşmasından hemen önce görünen insan şeklinde garip bir yaratık var. yaratık ilk bakışta walrider gibi görünse de dikkatlice bakınca yaratığın aslında walrider olmadığını görüyoruz. en azından iki oyun boyunca billy'nin vücuduna yerleşmiş olan ve bize o şekilde görünen walrider değil. waylon park'ın kamerayla zoom yapmasına rağmen yaratığın tam olarak ne ya da kim olduğu seçilemiyor. oyunun fanlarının büyük bir kısmı oyunun sonunda görülen bu kişinin miles upshur olduğunu söylüyor. zaten tam olarak anlaşılamamış olsa da ana oyunun sonunda walrider billy isimli zavallının vücudundan çıkıp miles upshur'un vücuduna giriyordu. yani bu son görülen yaratığın miles upshur olması mantıklı. her ne kaçar içine walrider kaçmış olsa da.

  seksi fotoğrafları için tıklayın

  seksi fotoğrafları için tıklayın

  ---spoiler---
 • cannibal denen adamı dotadan pudgeye çok benzettiğim dlcdir. arkamdan fresh meat diye koşarken her an hook yiycekmişim gibi hissedip sağ sol yaparak koşuyorum. evet gene delirtti bu oyun beni.
 • oyun çeviri tarafından türkçe yaması yayınlanmıştır.

  http://forum.oyunceviri.com/showthread.php?t=2573

  edit: hazır yaması da gelmişken ayak üstü oynayayım dedim ama gerilmekten oynayamadım. ana oyunu bir ay evvel bitirmiştim ve unutmuşum nasıl sayko bir oyun olduğunu. psikolojik olarak kendimi hazırladıktan sonra dalmayı düşünüyorum. aman diyeyim.
  edit 2: ana oyunda oyuncu yavaş yavaş hikayeye adapte oluyor, zamanla alışıyordu oyuna. bu dlc'de direkt olaya giriyoruz. gerildim laaan!
  edit 3: beş saatlik bir oynanışın ardından altıma bıraka bıraka bitirdim oyunu. kesinlikle oynanması gerek. ana oyunda harap şekilde gördüğümüz odaları derli toplu bir şekilde görmek, peder martin ve tek gözlü psikopatın önceki durumlarını görmek güzeldi. dlc gibi dlc valla. diğer sikimsonik ek paketlere ders olur umarım. feyz alsınlar pezevenkler.
 • çok güzel bir oyun olmuş. dlc denen şeyin hakkını ilk defa verdiğini görüyorum desem yeridir. ana oyunda fark etmediğimiz, böyle bir şey olabilir mi diye düşünmediğimiz bir pencereden bakılmış hikayeye. ve tabii ana oyundan biraz daha korkunç olmuş. şöyle bir şey diyeceğim, henüz oynamamış olanlar okumasın.

  --- spoiler ---

  oyunun sonuna doğru, polisler geldiğinde ana oyunda bizi "baddiiiii" diye kovalayan denyonun ölüsünü buluyorlar. orada ana oyunun timeline'ını yakalıyoruz. bu esnada biz ilerlerken, "kill everything that moves" diyor ya polisler. heh o sırada bir doküman buluyoruz. bu anlatacağım konuyla ilgili ilk doküman. içinde mount massive'in kapatılacağı, yeni hastaneye geçileceği ve orada tamamen kadın personellerin çalışacağı söyleniyordu. kapıya doğru yaklaşırken odalardan birinde bulduğumuz ikinci dokümanda ise, mount massive'den yeni hastane zeichner facility'e üç hastanın transferi ile ilgili şeyler yazıyordu. bu hastaların fiziksel olarak kör olduğuna, ancak her şeyi gördüklerine değinmişlerdi. çıkışta üzerinde cekediyle bizi izleyen kişi ise pek tabi ki upshur. biz çıkarken upshur'ı vuruyor polisler hesapta. o adamın orada beklemesi, bu vurulma hikayesini "hesapta" kılmaya yetiyor. walrider'ın aldığı son şekil olacek upshur. ve bize yardım etmesi, kapıyı açması da hikayenin bitmediğine delalet.

  ikinci oyun yolda velhasıl.

  bunlar da belgeler:

  belge1: http://outlast.wikia.com/wiki/beyond_hope
  belge 2: http://outlast.wikia.com/wiki/three_blind_dreamers

  --- spoiler ---