şükela:  tümü | bugün
 • birkaç kısa film de çeken jt mollner'ın ilk uzun metrajlı filmi.

  2016'da çekilen amerikan yapımı westernlerin çoğunu izledim ve sürpriz olmayacak biçimde çoğu vasattı. her şeye rağmen işte bu güzel bir western filmi dedim kendime.

  --- spoiler ---
  ödül avcılarının banka soyguncularının peşine düşmesi temalı yüzlerce western filmi vardır. ama bu örnekte ciddiye alınması gereken birçok farklı detay var.

  şiddetin peckinpahvari betimi çoktan demode oldu. leone işi spagettiler de tarihe karıştı. yönetmen bunun farkında ve zıpkın gibi bir açılış sahnesiyle izleyeni şaşırtıp güçlü bir şiddet sahnesi yaratarak filmini açıyor. devamında birçok şiddet sahnesi de mevcut.

  para hırsı, ödül avcılığı, cinayet, aile içi şiddet, intikam gibi klasik western temaları ensest, habil ile kabil atıfları ve delilik ile cinnet temalarıyla kuvvetlendirilerek harmanlanmış.
  --- spoiler ---

  kapanış jeneriğinde çalan şarkının müsebbibi melody michalski. şarkının ismi ise the devil's girl. bu da ayrı güzeldi.
 • içimin yağlarını eriten film. http://www.imdb.com/title/tt3491962/

  izleyenler ne demek istediğimi anlamıştır. (bkz: ensest)
 • sonunda insanı mutsuz eden bir film ...
 • ikinci sınıf bir video filmi izleyeceğimi düşünürken tüm tahminlerimin üzerinde çıkan etkileyici bir western. içerdiği yoğun şiddet ve anaakım sinemada denk gelmenin mümkün olmadığı ''tuhaf'' sahneleriyle geçen seneki bone tomahawk'ı da anımsatıyor. istismar sinemasına göz kırptığı anların fazlalığından dolayı herkese göre olmadığını söylemek lazım. belki de bu yüzden kritiklerde hep düşük puan almıştı. ben filmleri imdb puanına göre değerlendiren biri olmamama, hatta izlemeden önce imdb puanlarına özellikle bakmamama rağmen genelde verdiğim puanlar hep sitedekine yakın olmuştur. çok nadir olarak bu sefer verdiğim puanla arasında uçurum oldu. 10 üzerinden 7.5'u hakettiğini düşünüyorum. 2016'nın en iyi filmlerinden biri bence.
 • --- spoiler ---
  annenin elinden düşürmediği incili bırakıp altın kesesini avuçlaması çok iyiydi.
  --- spoiler ---
 • kesinlikle 8/10 puanlık bir western. western film manyağı biriyim. çıkan bütün western filmleri puanına bakmadan izlerim. bu da imbd puanı düşük olmasına rağmen(5.4) izlediğim bir westerndi. ama ilginç bir şekilde bu film hakkettiği puanın çok altında bir puan almış. normal bir western gibi başlayıp ilerde iyice boka saran ve ahlaksal bir hesaplaşmaya dönen ne düşüneceğinizi şaşırtan mindfucking bir film.
  ayrıca mükemmel soundtrack'inden bahsetmiyorum bile.

  bu filme 5,4 veren izleyicelere de siktirin gidin diyorum.
 • imdbde 3 verdim. 3 bile fazla amk.
 • filmi anlatmiyim, izleyin dedeler, izlettirin.
  neyse azcık anlatıcam yav
  --- spoiler ---

  filmdeki duygu çeşitleri şu şekilde: kin, nefret, öfke, intikam, aşk, şehvet, sevgi, kıskançlık, entrika, biraz daha intikam, açgözlülük, masumiyet, kırgınlık, aldatılmışlık vb vb vb. abatmıyorum harbiden bunlar mevcut. ve sennnnn clint eastwoodun kızı. sebebimsin. galp.
  --- spoiler ---
 • herkesin sonuna kadar izleyebileceği, midesinin kaldıracağı bir film değil. kesinlikle izlediğim en değişik western filmi. sinirlerinizle oynayan filmlerden hoşlanıyorsanız muhakkak izleyin, izlettirin.

  buarada 5.4 felan hikaye en az 7.5 hakediyor bu film. gördüğüm en adaletsiz imdb puanalmasına sahip.
 • --- spoiler ---

  kriz nasıl fırsata çevrilir temalı western.

  --- spoiler ---