şükela:  tümü | bugün
55 entry daha
  • tavsiye üzerine okumuş olduğum ve kesinlikle tavsiye edeceğim bir kitap... yazar kitapta tamamen başarı üzerine odaklanmış ve etkileyici kanıtlar sunarak tezlerini kanıtlamış. fikirlerini kanıtlar ve araştırmalar ile desteklemesi okuyucuyu kendisine daha çok çekmesine neden olmuş. kullandığı dil ve üslubu ile son derece dikkat çeken ve tüm öğretmenlerin okuması gerektiğini düşündüğüm bir eser... kitabı okurken kanıt niteliğindeki her bir olayı araştırdım ve doğru olduklarını gördüm. bu yüzden yazarın diğer kitaplarını da merak ettim ve mutlaka okuyacağım kitaplar listesinde malcolm gladwell ’in kitapları yerlerini aldı. 'çizginin dışındakiler' kitabı ise kütüphanemden eksik etmeyeceğim kitaplar arasına girdi.

kitabın beni en çok etkileyen bölümü, matta etkisi oldu. büyük bir takımın oyuncularının tek tek incelenmesi ve yapılan analiz sonucunda hiç beklenmedik bir sonuca varılması oldukça şaşırtıcıydı. bu araştırma sonucunun oyuncuların doğum tarihlerinde sonlanması şaşırtıcı olduğu kadar akla da yatkındı. belki de beni etkileyen kısmı hem şaşırtıcı hem akla yatkın olmasıydı.
2 entry daha