şükela:  tümü | bugün
  • istanbulda onunden her gecisimde kartalda maruz kaldigi zdihama sahid oldugum mekan.
    ben de saf saf zannediyorum ki; herifler daha acali kac ay oldu, ne isim yaptilar meger hep varmis bunlar
    bin tane de subeleri varmis.

hem leziz hem rezil bir ambiyanslari olan lokantadir benim gozumde.

yemekleri ne kadar lezizse servisleri muameleleri de o kadar rezil.

anlayabiliyorum da ciddi bir talebe maruz kaldiklari icin otoparklari sikinti olmus kosulsuz musteri memnuniyeti derseniz, onlem almalari lazim denebilirse de ben anlayis gosterebilirim.
    icerde 5-10 dakikalik masa kuyrugu var ona da eyvallah madem bu kadar ilgi var buna da katlanmak lazim.

ama servis sureclerinin hicbir ozru yok.
    uc kisiyle oturdugunuz masada birbirine yakin siparisler, birbirinden daha zahmetli daha zor olmayan siparislerden ilki
    tam 38 dakika sonra geldi masaya diger ikisi ise ses tonunuzdaki gerginlikten hissedildikten sonraki 17 dakikada onlar geldi

boylece uc siparisin ilki 38inci digerleri de 56inci dakikada, ikincil siparisler geldiginde ilk siparis bitmisti.
    daha da detayi sizle ayni anda karsi masaya oturan dort abi vay iciyorlardi bizim masanin ilk siparisi geldiginde.

hic sevmem boyle kalabalik ortamlarda garson taciz etmeyi madem goruyorum etrafin telasesini sadrazamin sol tarafi olmadigima gore
    turkce verdigim siparisi turkce anlayip dinleyen insanin anlayip geregini yerine getirecegini dusunurum ben.

son olarak da hayatimda bahsisten imtina etmis adam degilimdir, bahsisin emek karsiligi oldugu, nacizane memnuniyetin madden ifadesi olarak gorururm
    bu kez hayatimin sayili ornegi olarak bahsis vermeden cikip gitmem.

isbu satirlar da diger iki siparis sahiplerinin yemeklerini bitirmelerini ve hesabin gelmesini beklerken sikintidan yazilmistir.

lezzeti de rezaleti de gormek isteyenlere ilanen duyurulur.
  • istanbul'da konya tadı arayanlar için kesinlikle bir numara.
  • yemeklerin nizama uygun olup olmadığını bilemiyorum ama kesinlikle konya'da yapılanlardan daha lezzetli olan mekan.
  • pideleri zaten harika, ancak iskender kebabı da kesinlikle denenmeli. etinin lezzeti olsun, sosu olsun, tereyağı ve altına koyduğu pidesi olsun, "10 numara"dır. hd iskender gibi, döneri makinede kesen mekanların dönerinden sonra, insan eli ile kesilmiş, odun ateşinde pişmiş dönerin lezzeti bambaşkadır. tüm şubelerinde durum aynı mıdır bilemiyorum, ancak kartal'da e5 üzerindeki ovalı'da durum bu şekildedir.
  • meshur bamya corbasi da pek lezzetlidir, tavsiye edilir. bir de konya yoresine ozgu kendi salgam sularini ikram ediyorlar ki cok farkli oldugunu soyleyemem fakat genelde temiz ve lezzetlidir bir yerdir.
  • ilk izlenim oldukça iyi.mekana ilk girdiğinizde iç dizayn ve temizlik göze çarpıyor.pideler yaklaşık 1 metre boyunda bir tahta üzerinde geliyor. ben bıçakarasını denedim hayatımda yediğim en lezzetli pideydi diyebilirim.ardından da sac arası denilen fıstıklı tatlılarını denedim ki o da hakikaten güzel bi tatlıydı. fiyatlarda gelen yemeklere oranla makul seviyelerde. temizlik ve kalitesiyle öne çıkan ovalıya kesinlikle bir daha gideceğim.
  • öğle arasında yemeklerinde "kişi sayısı" x % 80 formulü ile önceden sipariş verilebilen yer (min. %30 kadın oranı ile). mekana gidildiğinde önünüze gelen bilmem kaç cm'lik etli ekmek denilen pide çeşitlerinden karışık olarak yemenin zevki başka oluyor.

denediğim şubeleri : sefaköy ve ikitelli
  • bu kadar güzel yorumdan sonra burdan yiyipte zehirlenen tek birey olarak kendimi kutlamama sebep olmuş restorandır.
    sütlaç yemeyin ciddiyim sütlaç değil o suluaş.
  • pahalı mekan. etli ekmek konusunda konya cemo'nun yerini de tutamaz...
  • bamya çorbasına, çoban kavurmaya, etli ekmeğine ve sac arasına bayıldığım restoran.
    yemekleri harika, hizmeti iyi bir yer.
    konya yemeklerine dair hasret giderilebilecek ve bu arada harika lezzetler tadılacak bir yer.