şükela:  tümü | bugün
 • opossum heather'i avril lavigne'nin, muzur rakun rj'i önceleri bill murray düsünülmesine ragmen bruce willis'in seslendirdigi eglenceli animasyon filmi
 • gerek halihazirda hareketli*olan sincaba kafein verme fikrini i$leyi$ bicimiyle, gerekse bilgisayar destekli karakterlerin tasarim ve gercekle$tirilme* kalitesi ile hoodwinked'e gozumde bir puan daha kaybettiren* eglenceli bir cizgi film.

  bu cizgi filmleri birbirleri ile kiyaslama i$ine de bir son vermek istiyorum ama, hadi hayirlisi...
 • zeka parıltıları barındıran animasyon. çekimler olsun, ayrıntılar olsun, diyaloglar olsun o kadar güzel kurgulanmış ki hayran kalıp arşivime ekledim. son yılların en büyük animasyon yapımlarından olan ice agee bin basar kalitede ayrıntılarla donatılmış. tavsiye ederim.
 • --- spoiler ---
  günümüz insanlarının davranışlarını mükemmel bir şekilde eleştiren filmdir. ayrıca filmde hayvanların ağzından oscar wilde aforizmaları gibi sözler duymak mümkün.benim en çok sevdiklerimden biri kaplumbağanın söylediği şu sözdür:
  -ben böyleyim işte doğduğumdan beri hep sağlamcıyım.daha kendi kabuğumun içinde bile bilmediğim yerler var.
  --- spoiler ---
 • citizen kane'e yaptığı gönderme ile beni benden alan eğlencelik animasyon.

  --- spoiler ---

  rosebud

  --- spoiler ---
 • insanoğlu ve yemek ilişkisini çok âlem tanımlayan eğlenceli animasyon:

  "insan ağzına 'kara delik' denir, insanoğluna ise 'koltuk patatesi'. (...) insanlar yemeği getiriyorlar, alıyorlar, yolluyorlar, araba gibi kullanıyorlar, üstlerine bile giyiyorlar..."
  (tabii bu tanımlar yapılırken geçit yapan görüntüler de âlem.)

  bir de, stanley kowalski'nin kulağını çınlatan "stellaa!" nârası bu filmde de var.

  seslendirme kadrosunda nick nolte, steve carell, wanda sykes ve william shatner gibi isimleri barındıran filmin güzel müziklerini ise rupert gregson-williams yapmış.
 • hayatımız boyunca karşılaşacağımız sınırları çit metaforu ile anlatan bir çizgi filmdir. çitin diğer tarafında; sonsuz kaynaklar ve tehlikeler varken, çitin bulunduğunuz kısmında elindekine razı gelmenin güveni ve huzuru vardır. çiti aşabilmek ve yeni kaynakları elde etmek için riske attıklarımız ve bunu yapış tarzımız karakterimiz dahilinde olurken, tüm olup bitenden çıkarabildiğimiz sonuç karakterimizin yeni bileşeni oluverir.
  çıkarlar ve iktidar kavramlarının ne kadar kırılgan olduğunu anlatırken, her şekilde mücadele etmenin ödülünü "çizgi film olduğu için" de görmekteyiz.
 • sincapın rakun rj'e sarılıp kaplumbağaya dönüp ''motorlu bir tırpan börn'' derken şapşal şapşal baktığı mükemmel animasyon film.
 • dün bir arkadaşımın arşivinde denk geldim. yıllar yıllar sonra tekrar bi izledim. düşündüm de, en sevdiğim animasyon film olabilir. hatta bana göre en iyi animasyon film over the hedge. konusu, karakterleri, eleştirileri, muhteşem senaryosu, göndermeleri ile çok kaliteli, mizahı ile her yaşa hitap edebilen bir film. bir de kurnaz rakun rj'i kendime benzettiğimden olacak, "aile" kavramı üzerinden çok derinden vuruyor beni.

  hayvanın insanoğlu ile savaşı temel konu. insanoğlunun yemek algısı, modern insanın doğaya karşı tutumu, aile - birey karmaşası işlenmiş. tüm bunlara rağmen çok çok eğlenceli. ve akıllıca.
hesabın var mı? giriş yap