şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gökyüzünün 8'de 8'inin bulutla kaplı olduğunu gösterir.

  nsc - bulut yok
  few - 8'de 1-2 si kapalı
  sct - scattered - 8'de 3-4ü kapalı
  bkn - broken - 8'de 5-7si kapalı
  ovc - overcast - 8'de 8i kapalı
  (bkz: metar)
 • rhymesayers entertainment aracılığıyla 1997 yılında piyasaya sürülen bir atmosphere albümüdür. scapegoat ve clay albümün dikkat çekici parçalarıdır.
 • kevin macleod imzalı müzik.

  ayrıca görünen adam'da eşref şerif, disko topu altında dans etmeye başladığında bu isimli şarkı çalınır.

  ilgili dans ektedir.
 • ios cihazları için güzel bir podcast uygulaması. marco arment tarafından geliştirilmektedir. ipad ve saat desteği de var. yarım kalan bölümleri bilgisayardan dinlemek isterseniz overcast.fm'e login olarak da dinlemeye devam edebilirsiniz. ancak çoğu gelişmiş özellik web'de yok.

  apple'ın podcast uygulamasına kıyasla gerçekten güzel özellikleri vardır. örneğin sohbetin fazla olduğu podcastlerde sessiz anları otomatik kırpabilir. böylece iki saatlik bir bölüm, sallıyorum 5-10 dakika kısalabilir (belki daha da kısalıyordur hiç ölçmedim). bu özellik apple uygulamasında yok. bi de pocket casts uygulamasında var benim bildiğim.

  bölümleri 1.1x hızda oynatabilirsiniz ki ben ancak böyle dinleyebiliyorum öbür türlü sıkılıyorum. apple'ın uygulamasına bu özellik de yok sanırım.

  kullanması ücretsizdir. uygulama içindeki reklamlar hiç rahatsız etmez adamı. senelik 30 liraya o reklamlardan da kurtulabilirsiniz.