şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2017'nin sonunda çıkış yapması beklenilen the walking dead oyunu. payday serisinin yapımcısı olan overkill software'ın elinden çıkacak oyun co-op oynanabilecek ve çizgi roman evreninde geçecek.
  • trailer'ı yayınlanmış, çıkış tarihi olarak da 2018'in sonbaharı gösterilmiş. negan'ın lucille tarzı sopası olan bir adet karakter barındırıyor.
  • çılgın atan bir trailer ile sabırsızlandıran oyun.
    dizi de hiç rastlamadığımız aiden karakterini görüyoruz trailerda. tıpkı fear the walking dead dizisi gibi aynı evrende farklı karakterleri göreceğiz. robert kirkman da yapımcı firma ile beraber çalışıyormuş ve çizgi romanlarda olmayan yeni karakterler olacakmış oyunda.
    hikaye salgından hemen sonrasında geçecekmiş. salgının ilk anlarını bize oynatırlar mı bilemiyorum, olsa güzel olurdu.

oyuna gelirsek; grafikler baş döndürücü görünüyor ama ubisoft sağ olsun pek tamah edemiyoruz trailerlara. fps türünde olacak.
    co-op modunda 4 kişi oynanabilecek, kamp kurup geliştirebileceğiz. karakterlerin her biri farklı yeteneklerde olacak ve öğrendiğim kadarıyla farklı hikayeleri ve oynanış stilleri olacak.

çıkış tarihi 2018 sonbaharı olarak gösteriliyor. yalnızca ps4, xbox one ve pc için çıkacak. bekliyoruz.

edit: düzeltme.
    edit: çöp olmuş oyun. daha oynamadan söylüyorum çünkü gameplay videoları oyunun dinamiklerini ve yetersizliklerini apaçık gösteriyor. çok bir şey vaat edilmemişti belki ama insan o tanıtım videolarından sonra böyle bir oyunla karşılaşınca wtf? oluyor. kötü oldu. dying light devam.
    edit 2: hâlâ merdivenden dümdüz çıkan npc yapıyorlar. gel de deli olma.
  • 2018'in en çok beklenen oyunlarından biri olmasına rağmen sözlükte sadece üç girdisi olan oyun.

grafikler konusunda beklenti büyük ama hikâye için güvenmek zor.
  • zombi oyunu!! whoaa! çok orijinal. daha önce hiç yapılmamış denenmemiş bir türdü zaten!!1 şaheser ötesi bir dizinin oyununun başlığı nasıl 3 entry alır, hakkaten çok şaşırtıcı!!bir
  • mükemmel 2 parçalı trailer'ını yayınlamış oyun.

trailer
  • trailerları muhteşem fakat oynanış videoları bok gibi olan oyun. trailerı izlediğimde ağzım sulanmıştı, tek kişilik, hikaye bazlı bir oyun geleceğini düşünmüştüm fakat oynanış videolarını görmemle hayallerim suya düştü. left 4 dead çakması, hiçbir anlamı olmayan “şurada şunu yap, buradan bunu al” tarzı görevleri yapmaya çalıştığınız online, saçma sapan bir oyun
  • 92 liradan ön siparişe açılmıştır.

overkill’s the walking dead

min ekran kartı 960 istiyor hmm.
  • birisinin twitch yayını izleyerek oyunu beğenmeme vesile olmuştur. trailerını izlediğimde resmen flashback yaşayarak gerçek dizinin enstantaneleriyle "aha bu sefer vallahi billahi yaptılar" nidasında yaklaştım. şahsen beklentim büyük, trailer'ında senaryo varmış gibi davranınca insan singleplayer olarak da şu oyun motorunda walking dead serüvenini tatmak istemiyor değil hani..

velhasıl kelam; twitch'de denk geldiğim bir yayıncının önerileri üzerine durmaplay'den 80 liraya edindiğim oyundur. uzun bir aradan sonra bir kaç aylığına eğlencemi kiralamış bulunmaktayım.
  • payday'i yapan adamlarin oyunu. payday'i severim ama bu vasat ne yazik ki.