şükela:  tümü | bugün
  • online latex editörü. harika. burda.
  • takdire şayan ve pek faideli bir site. başlangıçta 100 mb alan veriyor. profili tamamlayınca +100 mb, twitter'dan takip için +100 mb, arkadaş davetlerinde +100 mb daha veriyor. makale yazıyor ya da beamer sunumları hazırlıyorsanız deneyin. seveceksiniz.
  • çok başarılı buldum. bu akşam üstü adam akıllı bi cv hazırlıyım dedim kendime. "latex cv template" falan yazdım google'a. bi site buldum ve içinden bi template'i beğendim. buraya yönlendirdi ve template otomatik yüklendi. cv'yi orjinal template'i düzenleyerek 45 dk içinde falan hazırladım. pdf olarak bilgisayarıma indirdim. hesap da açtım ki cv overleaf üzerinde de bulunsun diye. gerçekten kullanılabilir bir yer. hoşuma gitti, helal olsun.
  • gerçek zamanlı ortaklaşa bir şey yazma konusunda çok başarılı. çok hızlı bir şekilde yeniledikleri için çok iyi oluyor. bir de bir çok paketi doğrudan tanıyor, tanımadıklarını da klasörün içine ekleyebiliyorsunuz. hatta üşenmeyip adamlarla iletişime geçerseniz doğrudan dahili yapabiliyorlar.
    zorunlu olmadıkça offline tex editör kullanma devri benim için bitmiştir.
    türkiye'de üniversite öğrencileri (özellikle mühendislik öğrencileri) rapor vs. hazırlarken latex kullanmaya teşvik edilmeli, bu da teşvik için gayet iyi bir platform.
  • pdf önizlemesi önceden flu oluyordu, şimdi cam gibi. bir aylık pro erişimim olduğu için mi böyle emin değilim. umarım bundan sonra hep böyle kalır. kendilerine bir alkış daha rica ediyorum.
  • latexi indirmeden online hazırlama olayı güzel ama , sistemin önizlemesi çok ağır ya, bir şey yazıyorsun 2 saat preview in refresh edilmesini bekliyorsun.
  • bazı akademik dergilerle anlaşmalı online latex editörü.

örneğin optical society of america'nın (osa) çıkardığı dergilerde makalenizi overleaf üzerinden yazabilir, hocanızla (coworker kim var) paylaşabilir, onların editlerini görebilirsiniz. işiniz bittiğinde de anlaşmalı dergileri bir iki tıkla makalenizi latex formatında submit edebilirsiniz.

benim hoca genç olmasına rağmen kağıt kalemci, old school takılıyor. inşallah bir gün anlayacak diye ordan gönderiyorum hocaya :)
  • ilk makalemi hatta tezimi bile atıp, internetin olduğu herhangi bir bilgisayarda yazabilmemi sağlayan online latex editörüdür. şeytana uyup iş yerinde bile tez yada makale yazabilme, değiştirebilme, danışman hocanız ile uyumlululuğu rahatlıkla sağlayacağınız bir site. bir sürü konferansın latex şablonları mevcut, ayrıca şablon da ekleyebiliyorsunuz.
    latex ve sitenin işlevlerini öğrenmek isterseniz kendi sitesinde öğretici videoları var (bkz: tutorial)eğitici videolar
  • 'click here to wake it up'

en tatlı sabahlar latex ile başlıyor.
  • sharelatex ile birleşip voltran'ı oluşturmuşlar.