• oreo aslında severek yememe rağmen olmasa aramam türünden bir atıştırmalık. dışındaki bisküvi ciddi anlamda diş kıracak seviyede. tamam sütle birlikte tüketiniz diyor ama nesquik dışında sütle pek arası olmayan benim için tüketimi zor bir şey. bir de sadece bana mı denk geldi bilmiyorum ama bisküvisi şekerli olmamasına rağmen boğaz yakıcı.

nescafe buradaki kastım abartılması değil her yerde her şekilde bulunması. filtre kahve ve türk kahvesi gibi seçenekler varken ağızda leş gibi bir tat bırakan şekerli renkli suyun nesi bu kadar çok tüketiliyor anlamıyorum. benim için ofiste, derste, kütüphanede vs. içecek bir şeyler olsun seviyesinde. onun dışında tüketmem. asıl sitemim dünyaya tanıttığımız, yunanla kavgasına tutuştuğumuz türk kahvesi kültüründen nasıl nescafe gibi bir şeye düştüğümüz. zamandan tasarruf desek değil. bir türk kahvesini hazırlamak belki kettleda su kaynatmaktan daha kısa sürüyor. tüp müp zor geliyorsa artık her markanın ucuza elektrikli cezveleri var. alır fişe takar kullanırsın. insanların bunu tüketmesine mantıklı bir sebep bulamıyorum.

boyoz izmirli arkadaşlar kusura bakmasın ama bu ne abi ya! geçmişi var, izmir'e özgü falan tamam ama poğaça desen değil börek desen değil. tamam 'boyoz' kendine özgü bir şey ama ne bileyim. çok yağlı bir kere ve mümkünse sıcak tüketilmesi lazım. izmirli olan olmayan kimi tanıdıysam beğenmiyor. izmir milliyetçiliği yapanlar hariç tabi. büyük bir balon bence. hatta başlığa tam anlamıyla uyan bir yiyecek. bol pudra şekerli bir küt* böreği varken boyozun suratına bakmam. god bless the küt* böreği!
  • bana göre höşmerimdir. balıkesir'de bulunduğum dört buçuk yıl boyunca kendisiyle sık sık haşır neşir oldum. çok defa şans verdim. ama yok arkadaş. ben bunun kadar abartılmış ne idüğü belirsiz bir tatlı görmedim.

fakat öyle nam yapmış ki istanbul'a ne zaman dönecek olsam, buradakiler her daim bu tatlıdan getirmemi istediler. kendilerinin de beğendiğini pek sanmıyorum. tamam tatlının yapılış hikayesine saygım var fakat tat olarak çok sıradan.
  • lince uğramaktan korkmuyor değilim ama bu listeye mümkünse kokoreç eklemek istiyorum. geçenlerde ilk kez yemiş olmama rağmen biraz hayal kırıklığı yarattı diyebilirim sanırım - üzgünüm sözlük -. et severim yanlış anlaşılmasın ama "aabii kokoreç yiaaa" diyip edebiyat kasan tiplerden sonra beklentimi fazla yükselttim ki hayal kırıklığı kaçınılmaz oldu.

(allah'ım, bir kokoreç için cidden bir paragraf dolusu yazı mı yazdım? neler ölüyürrr)
  • tabii ki oreo. abi cidden gereksiz
  • oreo
  • çok emek verilmeyen, her zaman ve herkes tarafından yapılabilen, kendine has incelikleri ve ayrıntıları olmayan, malzemeleri nispeten kolay bulunabilecek ve özellikle de çeşitlendirilmeye uygun olmayan yiyeceklerdir, damak zevkinize uymayanlar değil... günde iki öğün tavuk döner kemirerek ayranı dönerle eş zamanlı bitirmekten başka yemek zevki olmayan tipler, dünya mutfaklarına laf ediyor, şaşılası şey *
  • midye ya. hiç yememiştim fikren iğrenç diye. bak kendime 10 yane alıyorum sana sadece bir tane veririm, başka istemek yok diyen bir arkadaşla birlikte yedim. ablası keşke birinciyi de vermeseydin. nasıl abarttı, bak sen de al çok beğenirsin sonra yiyemeyip üzülürsünler mi dersin, ben 40 kiloyum ama bi oturuşta 50 tane yiyebiliyorum dünyanın en güzeliler mi dersin. iğrençti iğrenç. ezik ezik şeyleri oldum olası sevmem. yani ezilmiş hissettiren. muz da öyle mesela. ama onu seven de var sevmeyen de. midye gibi yere göğe sığdıramayanlar değil. iğrençsin midye
    ay yaprak sarmasını unutmuşum. bir asma yaprağının içine pilav koyuyorlar, sırf yapan uğraşmış diye biri de aa güzel güzel demiş. o günden beri herkes bayılıyo. ya pilavı yaprakla kıtlama yapıyosunuz yerken. mesela kara lahana yemeği de bi nebze öyle. ama arasına sarmakla uğraşmıyoruz yaparken. o yüzden de kimse dünyanın en güzeli olsa da yesek demiyor bizim aile dışında. yaprak sarması sevmiyorum dediğimde bana devrilen gözler, saçmalamayın ve biraz düşünün
  • (bkz: biber dolması) diyeceğim ama vurmazsanız sevinirim. overrated'ın dibidir o kadar söylüyorum.
  • enginar dolması ve yaprak sarması.
    teşekkürler. iyçalışmalar.
  • (bkz: rakı) - içkidir, kimine göre güzeldir. herkesin kendi tercihi. ama gerçekten hakkında edebiyatlar yapılacak kadar, şiirler yazılacak kadar, bu kadar göze sokulacak kadar ne var ben anlamıyorum. çok sert bir içki değil, tadı öyle çok güzel değil, çok pahalı değil; ama bunu içen bir anda delikanlı oluyor garip bir şekilde.
    (bkz: makaron) - başlarda farklı bir şey diye talep gördü, buraya kadar normaldi. ama zaman ilerledikçe hala daha bunun için ölüp biten insanlar var. ne bileyim...
hesabın var mı? giriş yap