• nokia maps uygulamasını ovi maps olarak bünyesine katan, ama ne hikmetse eski haritaları almayı unutan nokia şeysi.

kaç tane şehir merkezi, şehirlerarası karayolunu hiç etmişler. aydın muğla arası yol yok olm.
  • biraz önce kardeşim benim telefona verdiğim paranın yarısına aldığı android işletim sistemli telefonu için bir iki uygulama istedi.o zamana kadar ben bu ovi denen yeri matah güzel bir yer sanıyordum fakat gördüm ki tam bir hayal kırıklığıymış.özetle söylüyorum bok gibi bir sitedir ne uygulaması uygulama ne oyunu oyundur.ilk telefonum 3210'du o günden bugüne dek ciddi bir telefon tutkunu olarak nokia kullandım ve şu an kullandığım cihaz miyadını birazcık daha doldursun daha da nokia almam.hala daha yılan oyununun 3-5 boyutlu versiyonları ile insanları ikna edebileceğini zanneden bir marka olmuş nokia.
  • ks. operating a vehicle while intoxicated (bkz: dui)
  • (bkz: nokia/#23754266)

öncelikle öfkem için beni mazur görün, az önce sinirden var gücümle kendime tokat attım yemin ediyorum.

bunu yazanlar program & site vs mi yazmış yoksa .rrrrspuçocukluğu üzerine kitap mı yazmış bilmiyorum. kullanıcının kan davalısı sanki .mnakoduklarım.. ya yemin ediyorum sinirden yazamıyorum yoksa uzun uzun anlatıcam bu aklını hafsalasını s.ktiklerimin yaptığı işi.. lan bunun gibi herifler yüzünden bu hale geliyorum ya, hulk oluyorum resmen.. 3-4 sene öncesine kadar "o ne lan" dediğimde şaşırırdı arkadaşlar "hassas, sen öyle konuşmazdın ya" diye.. şimdi dışarı hava almaya çıksam, yoldaki bi adam abi ben ovi'yi yazanlardan biriyim dese (niyeyse?), yemin ediyorum tenhaya çekip s.kerim, intikam alır gibi s.kerim hem de.. o adam bile ikna olur, "lan demek ki y.rrak gibi bi iş yapmışız, yoksa sinirlenmezdi adamcağız bu kadar" diye hak verir bana.. zaten hak vermeyip polise gitse n'olcak lan?! polise anlatırım "abi böyle böyle" diye, onlar sinirlenip bi de onlar s.ker bu yavşağı.. az bile bu mnakoduma.. .rspuçocuu.. yavşak.. of tamam yeter ya.. s.kik.. tamam, kestik.. ırzını s.kt... of bi sus.. göt herif!

:/

edit: piç!
  • geceleri ortaya çıkıp güzel yazıları ile badi takibimde okuduğum, bazen güldüğüm bazen vay vay nelerde bilirmiş dediğim canım arkadaşım, çok ince ve nazik bir insandır. değerini bilemeyenler utansın.
  • badimdir.yerim kendisini haberi yok..
  • bir internet servis şirketine dönüşeceğini söyleyen nokia'nın cloud-based uygulamaları içeren internet sitesi. teknik bir problem nedeniyle beta olarak hizmet veren contacts on ovinin olduğu sunucu çökmüş ve kullanıcıların son üç haftadaki bütün verileri de kaybolmuştur. nokia konu ile ilgili bir özür yayınlamış ve nasıl özür dileyeceğini bilemediğini söylemiştir. sayfadaki üzgün hallerini gösteren fotoğraf da görülmeye değer;

http://betalabs.nokia.com/…-most-sincere-apologies/

bu özür, geçen yaz mobile me isimli uygulaması çöken apple'ın bir açıklama yapmadan uzun süre sessiz kalması ile kıyaslanıp pek çok kişi tarafından takdir edilmiştir.

http://www.rcrwireless.com/…wireless/902139985/1081
  • ks. optically variable ink

tedavüle yeni çıkan tl banknotlarından önceki emisyonlarda kullanılmış bir mürekkep cinsi. sahteciliğe karşı, paraların üzerinde yanar-döner renkli bölümler oluşturmak için kullanılmış bir güvenlik özelliğidir.
  • kendisinden ulaşılan hangman, insanda lüzumsuz bir yalakalık yapıyormuş hissi bırakır.

ilk soru europe - country konusuyla gelir ve cevap turkey'dir. böyle sevinirim gibi mi geldi artık kim bilir.
  • hem iphone hem nokia x6 kullanmış biri olarak * her alanda itunes un eline verdiğini düşündüğüm uygulama. hem store olarak hem player olarak kesinlikle harika. itunes kötü değil tabii ki ancak ovi daha iyi olmuş itunesdan.

sonradan edit: türkiyede bi poka yaramıyormuş bu meret. türkiyede itunes store rulez.
hesabın var mı? giriş yap