şükela:  tümü | bugün
 • infertilite tedavisinde kullanılan, yumurtlamanın olmadığı ya da az olduğu kadınlarda yumurtlamanın sağlanması için subkutan kullanılan ilaç.

  (bkz: çatlatma iğnesi)
 • 3sn de 15günlük hormonu hüp diye içinize çekme iğnesidir, göbekten yapılır veya işte yumuşak-yağ dokuya yapılıyormuş.
  sinirlilik, heycan, panik (pms özellikleri) dışında deli mide bulantısı, ishal vb olabilir.
  yapılmazsa yumurta öyle büyüyüp büyüyüp içerde kiste de neden olabiliyormus bazı durumlarda, çatlasın gitsin iğnesi :)
 • aşılama yapılacak hastaların aşılamadan 2 gün önce kullandıkları yumurta çatlatma iğnesi.
 • tüp bebek tedavisinde, yumurta toplanma işleminden 36 saat önce kullanılması gereken ve dolapta muhafaza edilen yumurta çatlatıcı iğne. (bkz: çatlatma iğnesi)
 • sentetik insan koryonik hormonudur. lh ve fsh'ı arttırdığı için hipogonadizm hastalığında, steroid kullanan bireylerde testis atrofisinin önlenmesi veya vücudun tekrar doğal üretimini başlatması için kullanılabilir.

  aynı zamanda östrojeni yükseltir.
 • aşılamadan 36 saat önce göbekten, koldan veya kalçadan yapılan, ucu ince olsa da iğneyi yaparken acıdan allah allah nidaları attıran iğne.
 • infertilite'de tüp bebek ya da intrauterine insemination yani halk dilinde aşılama tedavisinde kullanılan çatlatma iğnesinin markası. kullanıma kadar buzdolabında muhafaza edilmesi gerekmektedir.
  iğneler yardımı ile yeterli büyüklüğe (18-22mm arası) gelen yumurtalar, bu iğne ile çatlatılır. bu iğneden 36 saat sonra aşılama işlemi yapılmaktadır.
  uygulama saati doktorun tam söylediği saat olması gerekmektedir. aşılamanın olacağı saate göre 36 saat öncesinde yüksek ihtimalle gece yarısı yapılması gereken bir iğnedir. iğnenin nereden uygulanacağı da doktorun tavsiyesine göredir, çünkü kullanacak kişinin kilo durumuna göre yeri değişmektedir. kilo problemi olmayan kadınlarda karın bölgesinden tavsiye edilmekte. uygulanacak alan el ile sıkıştırılıp 90 derece ile iğne tamamen enjekte edilir.
  önceki yorumların aksine korkulacak bir iğne değildir ve can acıtmaz. korkulmaması gerekmektedir.
hesabın var mı? giriş yap