şükela:  tümü | bugün soru sor
 • partili yazar kardeşlerimin alayına ışık olması ümidi ile çaylaklığımın sonra ermesinin ardından vatana, millete ve eşkşi sözlüğe faydalı olmasına tarafımdan açılmış başlıktır.
  devlet yönetimine seçmenlik yapanların körü körüne partiye bağlanmaları, muhaliflik yapacakların ise ekseriyetle sen o partilisin kafasından çıkmamasından kaynaklı bir karmaşa var.

  arada güzel savunan veya kaliteli muhalifler yapanların hakkını yemeden;

  arkadaş tanım ve yorum yazarken herkes ülke değerlerini düşünerek yazıyor ancak irdeleme ve inceleme noktasında farkettiğim bir olgu var; marjinalite oluşturma çabası ile vatan değerini korumaktan uzaklaşılıyor.

  öncelikle devletin başına geçenler ülkeye bir değer kattığında övünemez, hele hele ilk defa yapılan birşeyin veya eksiğin tamamlanmasının geç kalmış olması herkesin ayıbıdır. bu değerlerin geliştirilme veya ilk defa değer olarak halkla buluşturma sırasının mantıklı ve ihtiyaç nazarında olması takdir edilecek çalışmadır öncelikle. (burada lafı çakmam lazım uçak parasına bir çok halk ihtiyacı bölgesel veya şehirsel olarak karşılanilir zira kullanacak bir uçağımız veya thy gibi kaynağımız var)

  farazi olarak söylüyorum;

  bir duble yolun metrekare maliyeti veya metretül artık birimi nedir bilmiyorum; 10 tl olsun. bizim ülkede hiç bir zama bu birim maliyet olması gerektiği rakamda olmuyor hep uçak anasını satayım. burda övünülecek mevzu kesinlikle yoktur.

  siyasiler şeffaf ve net bir çalışma ile çıkar kürsüye ve der;

  -biz birim maliyeti 10 tl olan duble yol asfaltını şu taktiklerde 8 tl'ye mal ettik.

  evet bu övünülecek bir durumdur. değere değer katmak ve halka topyekün sahip çıkmak, halkın haklarını kusursuzluktan öte korumaktır.

  yarı maliyetine 3 katı büyük ve teknolojik olarak imal ve ikmal edilebilen hava alanımız var bununla övünüyoruz.

  sanki parayı ihalecilerle birlikte yiyeceğiz.