şükela:  tümü | bugün soru sor
 • icersinde turklerin cirit attigi, ucuz olmasina ragmen kaliteli ve ingiliz ogretmenleri ile fena olmayan bir kurum. oxford street uzerindeki subesinin 7 ay boyunca mudavimi olacagimdan kotu seyler yazmak pek olasi olmuyor su dakika itibari ile. ogrenciler icin duzenledikleri aktivite programi hic fena olmamasina ragmen, deklare ettikleri yuzme havuzu ortaliklarda yok, havuz icin geleceksen gelme mulayim.
 • londra'ya gidip tek kelime ingilizcelerini geliştirmeden dönenlerin sebebidir burası. zira tipler öyledir ki bir türk buldular mı hemen gruplaşırlar bu kursta.

  lan ibişler ananız babanız oraya göndermek için o kadar para dökerken gidipte türk bulup türkçe konuşmak ne diyedir?
 • türkiye'de de dil kursları mevcuttur. duyduğuma göre ankara polatlı'ya da bi tane açılmış.
 • türkiye'deki dil kursu (taksim'deki) çok kötü yönetilen, insanları eğitmek üzere değil de, yalnızca paralarını ve zamanlarını almak üzere kurulmuş izlenimini veren kurumdur.

  paranızı alırlar, sizin seviyenizdeki sınıf açılana kadar bir alt seviyedekine gitmenizi söylerler, aylarca o sınıf bir türlü açılmaz. belki haftalarca alt kurda takılırsınız öylece. alt kurda da nihayet o seviye açıldığında da hocaları eğitmen filan değildir. yabancı hoca diye gözünüzü boyarlar ama tek yaptıkları türkiye'de muhtemelen eş durumundan dolayı bulunan amerikalı, ingiliz, avustralyalı, vs. insanları hoca diye koymaktır. zira, bu hocalar ingilizce öğretemedikleri gibi, bir süre sonra dersleri etüt modunda işlemeye başlarlar. gelirler bir konu anlatırlar kısacık, sonra "hadi kendi aranızda çalışın, konuşun" derler.

  ayrıca, ya doğru düzgün yönetemediklerinden ya da gözlerini para hırsı bürüdüğünden sınıflardaki öğrenciler sürekli değişmektedir. iki hafta üst üste aynı kişileri görürseniz şanslısınızdır. buna ek olarak yine aynı nedenlerden olsa gerek, sınıflar o kadar kalabalıklaiır ki, size eski günlerinizi hatırlatırlar. lisenizdekinin yarısı kadar bir sınıfta aynı mevcut sayısına ulaşmanız mümkündür.
 • 450 tl toefl hazırlık kursu fiyatını ertesi gün 150 tl' ye düşüren, 450 ile kursa bir gün önce kayıt yaptıran müşterilerine "neden kayıt yaptırdın o zaman" diyen, insanları mal yerine koyan oluşum.

  arkadaş tüketici hakları diye birşey var. birincisi 450 tl nasıl 150 tl' ye düşer. haydi düşürdün düşürmeden bir gün önce kayıt olan öğrenciye neden bilgi vermiyorsunuz? kaporanız yanar diye de tehtid ediyor. bah heleee.
 • daha önce herkesin belirttiği üzere eğitim amacıyla orada olan öğretmenlerin paragöz yöneticielerle buluştuğu tipik dil kurslarından. en önemli özellikleri ise verdikleri sözleri kayıt sonrası yutmaları. aslında bana giren çıkan olmadı ama gördüklerim bu yönde.

  yönetim sorunu en büyük sıkıntıları. yoksa çok güzel bir yerde, derslikleri temiz ve pc laboratuvarı gibi şeyleri temin etmişler. techizat konusundan pek sıkıntı yok. sıkıntısını anlatmaya gelen öğrenciye pek kaba davranıyorlar, hatta çok kaba yok yok bir dövmedikleri kalıyor. şikayet etmeyen öğrenciyi ise her gördüklerinde "how are you" ile ödüllendiriyorlar. aslında bana giren çıkan olmadı ama gördüklerim bu yönde.

  bence kayıt olunmaması gereken kurslar listesinde. yok indirim yakaladım, bu kursu çok övdüler, ya bi'denesek falan diyorsanız yine de siz bilirsiniz. tabi eklenmesi gereken en önemli şey ingilizce kurslarının genel durumu böyle. bu kursa has bir durum söz konusu değil. ne iyi işletilen yeri 8. kattaki kafesi. fiyatları uygun, yemekleri güzel. aslında bana giren çıkan olmadı ama gördüklerim bu yönde.
 • memnun şekilde ayrıldığım beyoğlunun göbeğindeki güzel kursum.
 • hayatımda gördüğüm en itici reklam filmine sahip oluşum. bu ne lan?

  http://www.youtube.com/watch?v=rqshs7ye8ou
 • kadikoy bahariye'deki subesinin calisanlari sukeladir. arkadasimin ingiltere egitim macerasinda yasadigi sorunlari kendi sorunlari belleyip aninda cozduler sagolsunlar. basvuruyu alip ogrenciyi gonderdikten sonra isi biten, sizi elin memleketinde yalniz birakan tiplerden degiller.