şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın ileri gelen üniversitelerinden biri olan (bkz: oxford university) tarafından ingilizce öğretmenlerine yönelik sunulan güzide bir hizmeti barındıran e-learning tabanlı oluşumdur. çeşitli çevrimiçi eğitimleri vardır, ücretleri yüksek olmamakla beraber oxford tarafından verilen sertifika ile özgeçmiş denilen zımbırtıya gururla ekleyebilir ve ardından sütlü çayınızı yudumlayarak tadını çıkarabilirsiniz. eğitimler esnasından bir sürü ücretsiz kaynak ise cabası. ayrıca (bkz: oxford university press) tarafından basılmış bir sürü kitap içeriğine, ders planlarına, materyallere ulaşabilirsiniz. çeşitli makaleleri okuyarak çağınızın yenilikçi eğitimcisi olma yolunda kendinizi geliştirebilir, akademik anlamda ise yazdığınız makalenizin oxford tarafından basılma fırsatını yakalayabilirsiniz.

  oxford teachers academy

  yukarıda verilen linke tıklayıp bir an evvel yeşil ışığa doğru ilerleyiniz. * ayrıca bu siteden ücretsiz bir sürü kaynağa ulaşma imkanınız da bulunmaktadır.
 • özellikle language teaching for young learners ile başta "dyslexia" olmak üzere öğrencilerin okul ortamında dil edinimlerini engelleyen zihinsel ve psikolojik durumlara yönelik spesifik dil öğretim teknikleri hakkında bilgi sunan çalışmaları ile birlikte öğretmenlerin hem kişisel hem de mesleki anlamda gelişmelerine katkı sağlamaktadır.

  online olarak 30 saatlik programı 1 yıl içerisinde bitirerek 5 ana sertifikadan birisini elde edebilirsiniz. fakat çalışmalar verilen bilgileri öğrendiğinizi kanıtlamanız amacı ile hazırlanan aktiviteler içerdiği için birden fazla sertifikaya katılmanız durumunda başarısız olma ihtimaliniz artacaktır. teker teker ilerlemeniz en sağlıklısıdır.

  celta sertifikası ile kıyaslamak gerekirse, celta'yı süper lig, oxford teachers academy (ota) sertifikasını ise 1. lig olarak kabul edebiliriz. celta kadar küresel anlamda efektif ve saygın bir sertifika olmasa da fiyatı gereği daha edinilebilir olması oxford teachers academy sertifikasını uygun kılmaktadır.
 • atatürk üniversitesi ile protokol imzalamış olan oxford üniversitesi'nin ingilizce öğretmenlerine sunduğu eğitimdir. sanırım bir kısmını devlet karşlıyor, normalde 600 tl civarı olan eğitimler 380 tl'ye geliyor. devlet okullarında çalışan öğretmenler, pek düşünmezler sanırım ama ingilizce öğretmeni olarak iş bulamayanlar, devlette çalışmayı düşünmeyenler için güzel bir özgeçmiş itemi.