şükela:  tümü | bugün
 • şöyle kafa dengi 1-2 profesör, bir de merkezi yerde kelepir bir apartman bulursam (kapanmış dersane filan varsa en idealı o aslında) açmayı düşlediğim üniversite.

  ki insanlara "hangi üniversiteden mezunsun?" diye sorduklarında "oxford ve harvard üniversiteleri" diyebilsinler. göğüslerini gere gere.

  gerek eğitim kadrosu gerek yenilikçi yönetimi gerekse sosyal imkanları olarak devrim....yaratmayacak bir üniversite şimdi doğruya doğru.

  ama işte ücretsiz kablosuz internet olur. bir iki pinpon masası koyarız. sigara odası, kantini filan olur. yeter bence.
 • şimdi tekrar düşündüm, kablosuz internet, pinpon masasıyla kurtarmayacak. kesinlikle olması gerekenler:

  * kürek takımı. bu şart. "üniversitedeyken kürek takımındaydım" diyemeyen bir "oxford ve harvard üniversiteleri üniversitesi" mezunu hayal edemiyorum. haliç'e mi çıkartırız artık nereye çıkartırız bilmem ama işte bir yerde kürek çekecekler. dandik kanolar yeter.

  * düz renkli kazağın dışına çıkan gömlek yakası. bu işte özel törenlerde filan giyilmeli. en azından fotoğraf çekilirken.

  * profesörlere eşek şakası serbest. zira bildiğimiz kadarıyla büyük eşek şakası yapan iyi üniversiteli gençler bu tarz üniversitelerin temel taşları. ama öyle "bugün cuma enseyi kapa" şeklinde değil. böyle yaratıcı filan olmalı feci.

  * etnik olarak çeşitlilik olmalı. afrikalısı, uzak doğulusu, pigmesi... üniversite broşüründe çimlere yayılmış olarak koyarız bunları da. parkorman'ın çimleri var. bedava konser bileti verdin mi direkt götürürsün zaten. hatta ordaki diğer insanlardan da alırız araya.
 • ibrahim tatlıses'e fahri doktorluk, o da yetmez fahri profösörlük ünvanı vermesi beklenen üniversite. böylece ibo'nun yıllardır süregeln oxford geyiğinden kurtulacağımız gibi üniversitenin de bedavadan reklamı yapılacak.
 • ibrahim tatlises icin "korun istedigi bir goz allah verdi iki goz." durumu olusturacak universitedir. zaten okumanin da yasi yok. boylelikle hem biz kurtuluruz "urfa'da oxford vardi da biz mi okumadik." geyiginden hem kendisi kurtulur.

  edit: kopya cekilmemistir. entry girilirken bir ustteki girilmis. hayirlisi...
 • koridorlarinda yan yana okununca yangin yazan bos kovalar bulunmalidir. bir de bu kovalarin ust tarafinda kazma, kurek, bel gibi, yanginda ne ise yarayacaklari belli olmayan insaat aletleri bulunmalidir.
 • bir de kütüphanelerde gaz müzik yayını olmalıdır. sınava hiç çalışmamış öğrenci son gün gaza gelir ve "i wanna rock" eşliğinde sınava çalışır. tabi bu öğrenci bu sınavdan a+ almalıdır. son gün ulan müzik eşliğinde ders çalışmışsın. bi de a+ alamazmışmış... alamazsa direk okuldan uçurulur bunlar.
 • dahi profesörlerinden bir tanesi aslında gizli bir seri katil olmalı yoksa vallaha billaha kaydolmam kaybedersiniz beni*
 • frat-hippi dengesi tutturulursa damgayı buraya basın partisi'nin çekirdek kadrosunu oluşturacak mezunlar verecektir.
 • semih üniversitesi ile anlaşmalı olan* 3-4 katlı binadır.