şükela:  tümü | bugün
  • olası bir muharrem ince veya akşener zaferinde derhal gündeme gelmesi ve khk ile yürürlülüğe girmesi gereken kanun.iyi bir demokrasinin tek şartı vardır;
    -eğitimli seçmen

eğer seçmen kıstasın yoksa,oy verebilmek için yalnızca türkiye cumhuriyeti vatandaşı olman yetiyorsa ya halkını çok iyi eğiticeksin ya da sistemi değiştirip seçmenini eğitimli halktan seçeceksin.

herhangi bir ayrım yapmıyorum,şu kadar parası olan veya şu kadar iq su olan demiyorum.kürt ,türk,laz,ermeni,arnavut demiyorum 2 şart arıyoruz tc vatandaşı ve lise mezunu.
    bu hamle hem insanları eğitim almaya itecek hem de halkın seçimlerini daha bilimsel çerçevede yapmasını sağlayacaktır.
    zaten bu şekilde yapılacak olan seçimler neticesinde kurulacak 2 veya 3 iktidar sonunda halkın eğitim seviyesinin ciddi oranda artacağına ve ülkede artık yeni yetişen nesilde lise mezunu olmayan genç kalmayacağına inanıyorum.
  • ne ilkokul mezunları var tam kemalist laik ve cumhuriyetçi.sacmalamişsin kardeş.
  • atatürkçü olması,laik olması veya muhafazakar olması değil.içinde yaşadığı dünyanın nerelere gittiğini anlamayan,güncel konuları takip edemeyen,muhakeme yapamayan insanın siyasi görüşü ne olursa olsun oy vermesi sağlıksız bir eylemdir.en azından belli bir birikime sahip olmalı ki olaylara eleştirisel bakabilmelidir.bunda alınacak gücenecek birşey yok nasıl ki lise mezunu olmayan adama isterse raikonnenden iyi araba kullansın ehliyet verilmiyorsa oy da kullandırtılmamalıdır.