şükela:  tümü | bugün
  • seçime kadar ortamlarda sık sık duyacağımız cümledir.

uzun süren konuşmalar. tartışmalar olacaktır. insan gerçekten hayret ediyor.

edit: ben oy kullanacagım yazar arkadaşlar bana sövmeyiniz
  • uzun süren tartışma vs. olmayacaktır benim için. bu cümleyi kuran adamın ağzına kürekle vurur, hayatımdan siktir ederim. her mallığın bir sınırı var.
  • kendisini gerçekten demokratik bir ülkede yaşıyor sanan kişilerin söylediği cümledir. bizim gibi ülkelerde oy kullanmamak demek; iktidar partisine oy kullanmak demektir.
  • cunku gerizekaliyim
  • dedim ben.

şu ana kadar tüm seçim ve referandumlarda oyumu kullandım. her seferinde oyumu akp/rte karşıtı olarak kullandım. ancak geçtiğimiz referandumda yurt dışı seçmenleri ve amerikada yaşayıp hayır oyu veren 27.397 kişi başlıklarında yazılanlardan sonra oy kullanmamaya yemin ettim.

(bkz: #67536810)
    (bkz: #67523248)

yukarıdaki entry'lerde de dediğim gibi kullandığım oyun bana yararı veya zararı zaten yok ama o kadar yol tepip konsolosluklara, elçiliklere gitmeye; belki türkiye'de bir şeyler düzelir diye çabalayıp didinmeye değmezmiş. ne bok yerseniz yiyin.
  • bunu diyenin ağzına beyzbol sopasıyla vurasım geliyor. şöyle dişleri falan eline gelse de bundan sonra sadece "oy şulşanmıjam" falan diyebilsin.
  • oy kullanmak bir vatandaşlık hakkıdır, bir özgürlüktür. oy "hakkından" vazgeçen insan özgürlüğünü, geleceğini ve karar verme yetisini/tercih hakkını başkasına devretmiş; kaderini bir "tebaa" gibi yaşamayı kabul etmiş demektedir benim gözümde.
  • muhalif insanlara sesleniyorum, diğer taraf zaten kafayı bulmuş, miting alanında her şeye evet mi hayır bilmeden onaylayan kitleden ne beklenir. onlar çoban ne derse onu yapacaklar.

şimdi muhalif insanların oy meselesine gelelim, ya muhalif kesim nasıl bir seçim bekliyor acaba, aklım almıyor. ben artık ülkede en ufak kamu kurumuna güvenmiyorum, hukuk sistemi çökmüş ne olacak eğer seçimde şaibe çıkarsa, ysk mühürsüz pusulaları daha referandum da doğru düzgün bir gerekçe göstermeden şaibe ile kabul etmiş, bu şekilde başkanlık için gerekli oy çıkarılmışsa, seçsis zaten ayrı bir konuyken, kaç seçimdir mükerrer oylar, aynı adreste farklı aileler, ithal edilen seçmen kitleleri gibi bu seçim sistemine en ufak güveni silmiş süpürmüş olaylardan sonra ne bekliyorsunuz, yani bu seçim sizce misler gibi güvenilir mi geçecek.

oy kullanmak bir vatandaşlık görevidir ancak her seçimde muhalif kesim seçimlerden şüphe duyuyorsa artık vatandaş değil geri zekalı bir enayisindir, görev sandığın bu durumda hiçbir değişiklik yapacak gücün olmadığını sana olan biten gösteriyorken cidden oy kullanmak aptallıktır.

çünkü bu sistemi denetleyen bağımsız sivil kuruluşların raporları hiç sayılıyor, sandık başkanlarının hepsi akp'li yapıldı, sistem her şey ne yaparsan yap sonuçları maniple edilebiliyor ya da öyle bir kitle var ki, boş pusulalara ohh deyip mühür basıp bunu da internette paylaşıyor ve olay doğru düzgün ülkelerde hükümet düşürürken biz de adam elini kolunu sallıyorsa kusura bakmayın ama oy kullanmakla çok enayisiniz, ebleksiniz!

ben artık bu saçmalığa oy kullanmayacağım, bu ülkenin gerçekten aklı başında olacak kesimi uyandığında ben de ne gerekiyorsa onu yapacağım, asla demokrasinin esemesi okunmayan, sistemde güvenilir en ufak destek bulamadığım bir ülkede oy kullanmayacağım.
  • comar olan insan tipidir. genelde bunlar kendi kafalarina gore garip garip sebepler uydururlar ve bunlara inanirlar. oy kullanmamayi marifet sanip, en iyisini yaptiklarini sanirlar.

bu hayatta seni yonetecek insan evladini secmekten acizsen guzel kardesim, kusura bakmada bosuna yasiyorsun. ne boka yararsin ki sen ??