şükela:  tümü | bugün
  • seçime kadar ortamlarda sık sık duyacağımız cümledir.

uzun süren konuşmalar. tartışmalar olacaktır. insan gerçekten hayret ediyor.

edit: ben oy kullanacagım yazar arkadaşlar bana sövmeyiniz
  • uzun süren tartışma vs. olmayacaktır benim için. bu cümleyi kuran adamın ağzına kürekle vurur, hayatımdan siktir ederim. her mallığın bir sınırı var.
  • kendisini gerçekten demokratik bir ülkede yaşıyor sanan kişilerin söylediği cümledir. bizim gibi ülkelerde oy kullanmamak demek; iktidar partisine oy kullanmak demektir.
  • cunku gerizekaliyim
  • oy kullanmayıp ben seçime inanmıyorum diyip daha sonra da iktidarı eleştiren görmek istemiyorum. gidin oyunuzu kullanın sonra sızlanma hakkına sahip olursunuz en azından. boş işlerle uğraşıp 'demekrese yek yee' demeyle olmuyor o işler.
  • dedim ben.

şu ana kadar tüm seçim ve referandumlarda oyumu kullandım. her seferinde oyumu akp/rte karşıtı olarak kullandım. ancak geçtiğimiz referandumda yurt dışı seçmenleri ve amerikada yaşayıp hayır oyu veren 27.397 kişi başlıklarında yazılanlardan sonra oy kullanmamaya yemin ettim.

(bkz: #67536810)
    (bkz: #67523248)

yukarıdaki entry'lerde de dediğim gibi kullandığım oyun bana yararı veya zararı zaten yok ama o kadar yol tepip konsolosluklara, elçiliklere gitmeye; belki türkiye'de bir şeyler düzelir diye çabalayıp didinmeye değmezmiş. ne bok yerseniz yiyin.
  • çünkü orospu çocuğuyum.

edit:oy verdim lan ben. vermeyenler adına söylemiştim, vurmayın öldüm anasını satim. totoşlar sizi.
  • bunu diyenin ağzına beyzbol sopasıyla vurasım geliyor. şöyle dişleri falan eline gelse de bundan sonra sadece "oy şulşanmıjam" falan diyebilsin.
  • oy kullanmak bir vatandaşlık hakkıdır, bir özgürlüktür. oy "hakkından" vazgeçen insan özgürlüğünü, geleceğini ve karar verme yetisini/tercih hakkını başkasına devretmiş; kaderini bir "tebaa" gibi yaşamayı kabul etmiş demektedir benim gözümde.