şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir meral akşener iddiası;

http://halktv.com.tr/…ner-iyi-parti-oy-orani-275943

"hem oran hem de benim en son önümde bulunan anket de biz yüzde 20.5 civarındayız. yaptırdığımız adres belli ücretini ödüyoruz. bu sistem içerisinde şimdi ama ilginç bir şey var. partimiz kurulmadan evvel yüzde 19.5 görünüyordu. normalde partiler kurulduktan sonra düşerler, ak parti’nin kurulmasında da öyle olmuştu."

(bkz: küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın)

hele bi soluklan meral teyze, kılıçdar bile senden daha destekli sallıyordu. seçime doğru da %50'yi aştık dersin bu gidişle.
  • sadece etrafımdaki insanlara bakarak daha bile fazla alabilir diyorum. korkunun ecele faydası yok gibi.

edit: “etrafimdaki insanlar” epey eksik ifade olmus. en buyuk sebep taksiciler arkadas. her gun taksi kullaniyorum. cesit cesit insan. konu acildigi zaman ne dusunduklerini ve nasil yillar gectikce farkli seyler demeye basladiklarini gozlemliyorum. ınsanlar alternatifsizlikten sıkılmış resmen. bu arada en az digerleri kadar chp de endiselenmeli. yillardir ayni kisilerle basari beklemelerinin sonucunu bir sekilde gorecekler gibi. ısin ozu bu oy orani hic de abarti gelmedi.
  • 20.5 “civarı” diyerek beni benden almıştır. daha küsürat var ama işte civarı diyerek o kısımları vermemiş. ah seni seni.
  • ilk bakışta ütopik bir açıklama olarak gözükmekle beraber;

1- mhp'ye oy vermeyecek olan 80 iq üzerindeki her ülkücüyü
    2- geçmişte mecburen chp'ye oy veren ancak bi yol olmayacağını anlayıp şu an alternatif arayanları
    3- uzun adama artık oy vermeyecek olan ama kılışdara da oy vermeyeyim diyen

grubu topladığımız zaman, doğruluk payı olabilecek açıklamadır.
  • ilk ortaya çıktığında epey bir heyecanlandırmıştı sayın meral akşener ama yapması gereken çıkışı nedense bir türlü yapamadı ve sağlam bir temel oluşturamadı henüz. ilk başta yarattığı heyecanı nedense sürdüremiyor gibi geldi bana. aslında söylemleri filan fena değil ama bundan çok daha fazlasını yapması gerekiyor partisini ve kendisini yukarıya taşımak için. biraz daha gayret ve hırs gerekiyor yoksa diğer silik partilerin akıbetine uğrayacak ve yok olup gidecek.
  • maalesef daha azdır, seslerini duyurmak için daha fazlası gereklidir. şahsen oy verecek parti ve siyasetçi bulmak adına çok zorlandığım dönemde; kötünün en iyisi olarak görmekteyim. diğerlerine günahımı dahi vermem.
  • cumhurbaşkanlığına aday birisi için epic fail bir beyan.
  • şu zaman diliminde imkansız bir oy oranı değil, şaşırmadım.
  • doğru olmasını umduğum lâkin doğru olmayan meral akşener açıklaması