şükela:  tümü | bugün
 • ön edit: (bkz: hahahahaha)
  hiç utanmaları da yok, oyların üçte biri incelenmiş hani nerde çalınan oylar? gece albaylar mı gelip çaldı yoksa? bu yalanınız da elinizde patladı sırada ne var? hâlâ anlamıyorlar türkiye sözlükten ibaret değil, sözlük'teki yalanlarınıza kimse kanmıyor 16 yıldır anlamadınız mı?

  oh mon dieu!

  oy ve ötesi ekibinin 49.415 sandık tutanağını inceleyerek ortaya çıkardığı "rezillik". kendilerine ulaşan tutanaklara bakarak sandıkların %29'unu incelemişler ve bu müthiş hırsızlığı(!) yakalamışlar.

  --- spoiler ---
  194 sandıktaki 7042 oyda uyuşmazlıklar tespit edilmiş. bunun cumhurbaşkanlığı seçimine oranı %0,015'tir.

  --- spoiler ---

  https://oyveotesi.org/…on-degerlendirme-raporu-pdf/
 • (bkz: ben aslında yoğum)

  perinçek’in aldigi oy gibi bisey. kucuk bir fark ancak oy oydur. iyi partinin 9.96 aldigi ortamda 10a tamamlar mi bilinmez.
 • bu ekip böyle çalışmasaydı kim bilir kaç olacaktı o oy hatası
 • ekmek çalanın yıllarca hapis yattığı bir ülkede dürüstlük için çırpınan bir avuç insanın tespit ettiği hırsızlıkla alay edebilen biri varsa ya hırsızdır ya da beslemesi.
  bir oy da çalsanız hırsızsınız.
  seçimden önce oy ve ötesi gönüllülerinin hapsedilmelerini de isteyenler olmuştu. sadece hırsızlarla değil arsızlarla da yüzyüzeyiz.
 • ortada kafaya alınacak ne olduğunu biri açıklarsa sevinirim. insanlar, gönüllü olarak sizin bizim hepimizin oylarının doğru dikkate alındığından emin olmak için çalışıyor, tespitlerini ortaya koymuşlar, ne bir itham, ne bir yaygara. 1 oy dahi olsaydı ortaya koyacaklardı, ya da 100% tutarlılık gösterseydi * onu da belirteceklerdi. bir durum raporu vermişler, bununla da insanlar dalga geçmiş. herkes mi aptallaştı anlamadım ki.
 • en az 87.061 oyun sisteme yanlış girildiğini gösteren tespittir.

  cumhurbaşkanlığı seçimi için %27,4 sandıkta 7042
  milletvekili seçimi için %28,7 sandıkta 80.019 oyun sisteme hatalı (!) girildiği tespit edilmiş.

  bu dalga geçilecek birşey midir? oy ve ötesi gönüllülerinin bulunduğu sandıklar sayımın nispeten daha şeffaf gerçekleştiği sandıklar. bir de böyle düşün.

  kaldı ki seçimin sonucunu etkilesin ya da etkilemesin, oy ve ötesinin yaptığı çok önemli ve değerli bir görevdir. milli iradenin sandıktan sisteme doğru aktarılıp aktarılmadığını denetleyen bir mekanizmadır. bundan neden rahatsız oluyorsunuz? nesi komik geliyor?

  ayrıca bu yanlış aktarılan oyların neden iktidar lehine olduğu varsayımıyla yaklaşıyorsunuz? belki muhalefet oy çaldı? hö?
 • farz edin ki devir akp devri değil ve oy ve ötesi yine bu tespiti yapmış olsaydı o zaman yine alay edermiydiniz diye sorgulatan durum.
  devrin adamı olduğunuz bu cümlelerle aşikar zaten, kendi içindeki çelişkilerle boğulup gidersin umarım.
 • (bkz: yavuz hırsız ev sahibini bastırır)

  şimdi çoğu okumaz raporu,bak ne diyor burada.

  --- spoiler ---

  ? siyasi parti go¨zlemcilerinin, binaya ve/veya sandık c¸evresine (sınıfa) alınmaması, ? kolluk kuvvetinin; cebir, s¸iddet veya tehdit kullanımı olmamasına ragˆmen ve sandık kurulu, sandık kurulu bas¸kanı ya da sec¸men tarafından c¸agˆrılmaksızın sandık çevresinde bulunması / kolluk kuvvetinin sayım - döküm i ş lemlerine bizzat katılımı (çetele tutması vb), ? özellikle sayım a ş amasında, siyasi parti gözlemcileri ile seçmenlerin, sayım ve döküm i ş lemlerini izlemeye alınmaması ve/veya binalardan çıkarılması, ? seçmenlere kimlik tespiti yapılmaksızın oy kullandırılması nedeniyle mükerrer oy kullanılması / yanlı ş sandıkta oy kullanılması / do ğ ru sandıkta oy kullanılmakla beraber yanlı ş yere imza atılmas ı, ? sandık çevresinde yeterli sayıda veya hiç gözlemci bulunmaması, ? bedensel engeli bulunmayan seçmenlere refakat edilmesi veya sandık kurulu ba ş kan ve üyelerinin oy kullanımı sırasında herhangi bir sebeple oy verme kabinine girmesi, ? seçimlerde görev yapan görevlilere verilen oy kullanma hakkını gösterir belgelerin (örnek: 142) sandık kurulu tarafından teslim alınmaması, ? gözlemcilere yönelik darp, tehdit ve/veya baskı, ? yaygın olmamak ve özellikle il merkezleri dı ş ında gerçekle ş mi ş olmak üzere, saat 08.00’de n önce oy verme i ş lemine ba ş lanması / oy verme i ş lemine saat 10.30 itibarıyla ba ş lanması / saat 17.00 sonrası gelen seçmenlerin oy vermesine izin verilmesi, ? yine yaygın olmamakla birlikte, ba ş kası (e ş , çocuk, anne, baba vs) adına oy kullanılması veya açık ya da toplu ş ekilde oy kullanılması.
  --- spoiler ---

  neden diye sor bakalım her bir maddeye.oy hatası diyorsun ama şakır şakır pusula basan adamların videoları geziyor internette.sonuçları değiştirmesede yapıldığı gerçeğini değiştirmez.

  öyle gevrek gevrek kahkahayla açta götüne gül sen paralı asker.