şükela:  tümü | bugün
  • başkanlığa hayır diyen kişilerin başkan seçmesi başlığını görünce biraz tefekkür ettim ve bu sonuca vardım. açıklayayım.

tek din islamdır. tek kanun koyucu da allah (c.c.) dir. tek kanun ise kuran-ı kerim'dir. bu durumda biz anayasa ve yasa yapmaları için birilerine oy verirsek bu sadece allah'ta olan kanun yapma yetkisini başkasına vermek olur ki bu da bariz şirktir.
  • idraki zayıf , kavrayış derinliği olmayan bağnazların kendilerini inandırdığı islamiyeti yaşama biçimi. içinde yaşadığı lağım çukuruna allah kızar diye sessiz kalan dallamaların yaklaşımı
  • biraz aşırı olmakla birlikte müslümanın bu günkü sistemde oy vermemesi gerektiği noktasında haklı iddia.

müslümanların kendilerini yönetecek emiri ve kur'an temelli kanunları yapacak bir meclisi oluşturacak vekilleri seçmesine kimse şirk diyemez. ancak tamamen laik bir düzen ve islam'a aykırı kanunlarla yönetilen bir devlet sistemi için oy kullanılmasının da uygun olduğunu kimse iddia edemez.
  • (bkz: şirk koşmak ne amk)
    hatta arttırıyorum: (bkz: ne koşması amk?)
  • peki bizi temsil edecek kişiyi nasıl seçeceğiz. taşa tükürüp yaş-kuru mu yapacağız? o piti piti mi daha mantıklı?
    demokrasi islam’ın temel taşıdır. demokratik seçimler şirk değildir. allah’ın bahşettiği aklı kullanmaktır. ama tek adamcılık şirktir.
    bir adama sırt dayayıp o olmazsa olmaz demek şirktir.
    örnek vereyim; tayyip erdoğan olmazsa boku yedik demek şirktir. tayyip erdoğan tanrı mı? o mu veriyor rızkını? atatürk olmasaydı olmazdık demek şirktir. (bu sözle anlatılmak istenen yaptığı icraatlerin neticelerini belirtmek için olsa bile ifade olarak çok hatalıdır.) atatürk allah’ın lütfudur. o nun vesilesiyle .... falan devam edilebilir.
  • doğru bulduğum önermedir. tüm mümin ve mümine kardeşlerimi oy kullanmamaya daved ediyorum.