şükela:  tümü | bugün
  • "üff sürekli ders koymasalar da mutlu mesut kitabım üzerinde çalışsam" dediğine şahit olduğum i.ü. sosyoloji hocası.
  • öğrencilerden biri engels i hengels diye yazdığı için cinnet geçirmiş olan sevimli hocamız. ne yazık ki kahraman ortaya çıkmadı henüz.
  • hakkında yazılan entrylerin yazarlarının diğer entrylerini de okuyarak kim olduğunu bulmaya çalıştığını itiraf etmiş kişidir. son derece doğal ve rahat bir insandır. severim ben kendisini. **
  • sosyomat'ı takip ettiğini dile getiren, 2 yıl aradan sonra dersine girdiğim ve enerjisinden, dobralığından hiçbir şey kaybetmediğini gördüğüm, kardeş okuldan *mezun yardımcı doçent. ayrıca sosyoloji bölümünün erasmus koordinatörü. 6. dönemin ilk dersinde bir ara "feodalizm nedir diye sorsam çoğunuz cevap veremez" diye açıklama yapan ve sınıfın büyük bir kısmını düşüncelere daldıran hoca. o sorunun ardından kafalarımızda oluşan düşünce balonlarını görmek isterdi şüphesiz, eğlenceli, dalga geçilecek malzeme çıkardı epey.
  • saçlarını kısacık kestirmiş kişi. yeni saç stili kendisine oldukça yakışmış hatta karizmasına karizma katmıştır. hayran kaldık.
  • 2002 yılında kendisiyle tanışma fırsatını bulduğumuz ilk derste: "hepiniz işsiz kalacaksınız. ülkenin bu kadar fazla sosyoloğa ihtiyacı yok." deyip neşeyle bakan gözlerimizin bir anda donuklaşmasına sebep olmuştur. dört sene boyunca bu kelimeler kulaklarımda çınladı.

okulu bitirdik. iş bulduk, çalışıyoruz; fakat sosyolog olarak değil...
  • değişik, eğlenceli bir kadın bu. şu sıralar derslerinde, "ben kendi rengimi belli etmekten çekinmem, ama dişimi biraz daha sıkıyorum" resmini çizmektedir.
    entelektüel şahaneleri hayranlık uyandırıcı.
    fakat ve ayrıca, kendi eksen* kimliğinin annelik olduğunu açıklamış eğitimci.
  • sınavının; burjuvanın işe gitmeleri için erken, proleteryanın işe gitmeleri içinse geç bir saate denk geldiğini söyleyerek sınava geç kalanları sınava kabul etmeyen kadın.
  • derse gelen öğrencilere "yine mi geldiniz" tavırlarıyla türkiye'deki sosyolojinin yarım kalan kuyusunu kazmaya yemin etmiş i.ü. doçentidir.

öğrencileriyle arasına garip bir mesafe koyar, dersleri garip sessizliklerle doludur çünkü seçtiği bir kaç öğrencisi dışında diğerlerinin konuşmaya çekinmesi için elinden geleni yapar.

bir de onun tuttuğu sosyologların veya yazarların kitaplarını hatim indirdiyseniz, sınavları tıkır tıkır geçersiniz.

beyninizi kullanıp fikirler üretmeye falan çalışmayın, ne kadar saçma bir çırpınış olduğunun farkına varacaksınız.

bunların farkına vardıktan sonra gel tezkere modunda devam edersiniz zaten

allah/tanrı/lord jesus vesaire kurtarsın!