şükela:  tümü | bugün soru sor
  • henüz 3,5 yaşında kız çocuğu olan öykü arin yazıcı için dokuz eylül üniversitesi’nde (deü) juvenil myelomonositik lösemi (jmml) tanısı koyuldu.
    löseminin az görülen bu türünde sadece ilik nakli tedavisi yapılarak tedavi sağlanmaktadır. anne ve baba arasında akrabalık bulunmadığından ötürü, onlar veya akrabaları donör (ilik veren kişi) olarak değerlendirilememektedir.
    genel olarak lösemi hastaları için herkes elini uzatmalı. bir bahane bulmadan bu konuda hepimiz bir donör (ilik bağışlayan) olabilir ve hayatlar kurtarabiliriz.
    bunun için yapmamız gereken kızılay kan merkezlerine başvuruda bulunmaktır. ege bölgesi için (izmir / manisa / aydın / denizli /muğla) kızılay mobil araçlarında işlem yapılabilmektedir.
    bu süreçte herkesin donör olarak başvurması ve bu konuyla ilgili çevresinde de farkındalık yaratması faydalı olacaktır.

whatsapp'tan bana gelen mesajı burda paylaşmak istedim. resmini yüklemedim ama dünyalar güzeli bir kız çocuğu öykü. şimdiye dek kan toplama merkezine gitmedim ama ilk kez gitmeye karar verdim. inşallah en kısa zamanda uygun donör bulunur.

edit: bir yazar arkadaş bu mesajı paylaşmamı istedi. copy paste yapıyorum.

küçük öykü'nün annesi eylem'in mesajını olduğu gibi paylaşıyorum;

" sevgili arkadaşlarım,
    bu cümleleri kurmak benim için çok zor. çok ama çok üzgünüm ama aynı zamanda çok ama çok umutluyum. aşağıdaki mesaj bizim öykümüze dair.

bir kısmınız çeşitli iletişim ağları üzerinden duydunuz ve bize telefonla, mesajla ulaşmaya çalışıyorsunuz. aramaları açamıyorum ya da geri dönemiyorum ama yanımızda olduğunuzu biliyorum. telefonlara dönemesem bile mesajlara zamanla bakıp döneceğim.

tahmin edersiniz ki çok yoğun ve zor bir süreç, zamanımın çok önemli bir kısmını öykü arin'imle ilgilenerek geçiriyorum. bu nedenle telefonlarınızı açamadığımız zaman lütfen kırılmayın, aklınız, kalbiniz bizimle biliyoruz.

bazı öyküler kimi zaman dramatik olarak zora girebilir ama umutla, sevgiyle ve dirençle mutlaka ama mutlaka iyi biter. bizim ki de öyle olacak. bütün kalbimle canım kızımın iyileşeceğini hissediyorum. en ufak bir şüphem yok. siz de kalbinizden gelen iyi olan ne varsa, kendi inancınıza göre, dilekle, duayla, dirençle böyle hissedin, böyle dileyin."

https://www.facebook.com/…656598377/?type=3&theater
  • up up!
  • up arkadaslar. herkes kizilay'a gidecek. cok basit bir islem ustelik, kan vermekten hicbir farki yok.

tanim: takibimdeki baslik. unutmayacagim, unutturmayacagim da bir baslik.
  • updullah.
  • up!
  • ben bu ilik verme işleminden korkuyordum.

sanki kemiği ikiye yarıyorlar, içinden iliği alıp kemiği tekrar kaynatıyorlar gibi geliyordu! cehalete bak lan.

öğrendim ki öyle değilmiş; basit bir müdahele ile, enjektöre benzer bir alet ile 5 dakikada halledilen bir konuymuş.

şimdi yakındaki arkadaşlar, lütfen bu 5 dakikanızı öykü kızımız için harcayın ki, masal gibi bir hayat sürsün.

öykü’nün masalı hikaye olmasın.. olmasın!
  • öykü için veya bir başkası için, en kısa zamanda kızılaya müracaat farz olmuştur. iyi insanlığın kıymetini küçük bir çocuktan daha iyi kimse bilemez sanırım.
  • ben nasıl açarım nasıl yazarım derken, sağolsun duyarlı bir yazar açmış başlığı.

öykü arin benim gözümün nurunun gözünün nuru.

şanssız bir aileyiz bazı konularda, annemi resmen tıp dünyasının sarsak bir profesörünün bir hatası yüzünden kaybettik altı ay içinde. belki bu yüzden hem daha güçlü hem daha güçsüsüz... güçsüsüz çünkü korkuyoruz, tedavi sürecinin zorluğundan tutun da finaline kadar, olmuş olanları yine olacak sanıyoruz. güçlüyüz zira kalabalığız, bir anda çığrından çıkan bir dayanışma gösterdi herkes ve minnettarız.

arin şahane bir çocuktur, çok akıllıdır, çok eğlencelidir. kimbilir hangi hastanelerde ne arinler ve ne öyküleri var.

bazı olaylar insanları bağlar birbirine. sanırım bu toprakların adeti bu, iyi gün ve kötü günde dev bir organizmaya dönüşmesi. hastalığın öntanısı konduğundan ve bununla ilgili girdiğim entry den beri neredeyse her gün mesaj atan, yardımcı olmaya çalışancalemityceyn ki kendisi ile en son küfürleşiyorduk hatırlarsınız, siyasi giysilerimizi çıkarmış ve arin iyileşene kadar kendi aramızdaki devletin bekaası ve halkların kardeşliği kavgamızı siz diğer yazar arkadaşlara devretmiş durumdayız. bu minvalde de ayrıca bir teşekkür etmeliyim kendisine zira kızı, aile dışındaki ilk gönüllü donörlerden olacak.

badilerime de minnettarım, hemen sosyal medyada paylaşarak destek oldular, mesajları ile, varlıkları ile gücüme güç katıyorlar.

biz yeni bir öykü yazıp, bunu da mutlu sonla bitireceğiz bu kez. hem bizim öykü nün hem başka öykülerin mutlu sonla bitmesine yardım eder misiniz?

kemik iliği bağışı

öykü arin in umut sayfaları;

https://twitter.com/oykuarineumutol?s=08

http://instagram.com/oykuyeumutol

https://www.facebook.com/oykuarineumutol/
  • umarım faydası olur dediğim bu girdimde tüm yazarların desteğini esirgememesi umuduyla geçmiş olsun. umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur bu yavrucak
  • çocuklar hep gülmeli, arin ve diğer çocuklar için herkesin yapabileceği şeyler var. umarım daha çok ses getirir bu kampanya. desteklerinizi eksik etmeyin lütfen.