şükela:  tümü | bugün
228 entry daha
 • "inançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum" şeklinde saçmalamış bir leblebi beyinli. türkiye'nin hali ortadayken böyle açıklamalar ancak ve ancak böyle leblebi beyinliler tarafından yapılır. umarım bir gün yolu ensar vakfına düşer. düşer de görür o dindar merhametini ve vicdanını.

  https://odatv4.com/…ak-ateizm-sozleri-21112006.html
 • babasının karakterini inançsız olmasına bağlamış bir şarkıcı. merhamet ve vicdan inançla değil, güzel huyla, iyi bir kalple, insan olmayla doğru orantılı. hem unuttuğu bir şey var, bu ülke ne çektiyse inançlı olanlardan ya da inançlıymış gibi görünenlerden çekti. birinin karaktersizliği dini inancından değil, hamurundaki bozuk mayadan kaynaklanıyordur.
 • öncelikle öykü gürman kim amk? herkes fikrini söylesin elbette, düşüncelerini açık açık dile getirsin lakin babasının sevgisizliğinin bedelini büyük laflar ederek başkalarından çıkarmasın. kendisini tanımıyorum ama var olan ortamdan nemalanmaya çalıştığı çok belli. yalnız unuttuğu bir şey var, din ve dinî duygulara oynamak eskisi kadar kazandırmıyor. reklamı başka yerde mi arasa?
 • 35 milyon nüfuslu laik ve geneli inançsız olan kanada'nın fakir ülkelere göndermek için sipariş verdiği 400 milyon adet covid-19 aşısı hakkında da dar ve sığ görüşlerini almak isteriz.

  hazır gereksiz fikirlerine başvurmuşken aşırı müslüman ve katı inançlı suudi arabistan'ın yemen'de müslüman çocukların açlıktan ölmesine sebep olması hakkında da bir fikir saçsın. değersiz görüşünü öğrenmiş olalım.

  kendisine hatırlatmak lazım genelleme düşük zeka belirtisidir. sen şarkını söyle fikir belirtme.
 • inançlılar vicdansızdır demiyorum ama tandığım bütün vicdansız ve kötü insanlar inançlı.
  tanıdığım inançsızlar da ya iyi ya da kendi halinde yaşayan , kimseye karışmayan zararsız tipler.
  hapishanelerde yatan caniler , sapıklar hep inançlı , milletin malını çalıp yalakalarına bağışlayanlar da inançlı ...
  o yüzden hassiktir diyorum kendisine.

  edit : amerikan hapishanelerindeki mahkumların inançlara göre dağılımı :

  görsel

  türkiye’de ateist yüzdesi biraz daha fazla olabilir ; malumunuz bizde fikrini beğenmediklerini , hakkını arayanı , protesto edeni içeri atabiliyorlat. ama yine de yüze biri geçmez.
 • ülkenin, açlıktan ve yoksulluktan kırılmasının sebebinin her fırsatta inanç vurgusu yapan siyasiler olduğunu anlatamazsınız; atv dizilerine jenerik müziği yapıp cebini dolduran birine.
 • tarihin görüp görebileceği en büyük dönek yavuz bingöl'le evlenebilecek mideye sahip birinden aklı başında açıklamalar beklemek zaten olası değil. acaba akp iktidardan gidince yine dinsizlere hakaret edebilecek mi bu yaratıkcık?
 • sesini duyunca midem bulanıyor. ateizm ile alakalı açıklamaları ile ne kadar cahil olduğunu kanıtlamış. bu konuda fikirlerine saygı duymamı gerektirecek hiçbir alt yapısı yok. geçmişte babası ile olan travmatik ilişkiye kendi perspektifinden bir anlam yüklemeye çalışmış ama tabiki saçmalamış.
  alsın turan dursun okusun biraz. inanan bir müftünün inançsız hale gelişini ve de o " vicdanlı, merhametli " inançlılar tarafından nasıl katledildiğini öğrensin mesela.
 • parasızlık başa vurunca "benim babam ateistti. ateistler kötü insanlar çünkü babam da öyleydi" diye bir tespit sıçmış.

  daddy issues, böyle bir şey arkadaşlar. uzak durun. babana kinlenirsin, baban yaşındaki omurgasız herifin teki ile evlenirsin.

  aynı cümleyi müslüman babalar için kurabilecek bu ülkede binlerce kadın bulursunuz ama ateistlere sallamak serbest olduğu için böyle tipler istediği gibi saçmalayabiliyor.

  gün gelecek bu ettiğiniz laflar sizin uykularınızı kaçırmanıza sebep olacak. bu ettiğiniz laflar yüzünden ayıplanacaksınız.
 • al bir cahil daha. neymis inancsiz biri merhametli olamazmis cunku babasi oyleymis, ondan gormus. twitter'da da buna hak veren sigir boklari cikmis "evet inancsizlar hesap vermeyeceklerini dusundukleri icin merhamet duymazlar" diye sicmislar ustune.

  birincisi hesap vermeye bagli olarak hissedilen duygu merhamet olmaz, got korkusu olur gerizekalilar. daha 4 aylik bir sempanze kadar mantiginizi kullanamadiginiz icin ancak bu noktaya kadar dusunebiliyorsunuz. inancsiz biri tamamen icinden gelerek yapiyor yardim yaparsa, bu mantiga sahip gerzekler gibi mukafat karsiliginda degil yani. "allah rizasi icin" denilen sey de yaraticinin gozunde 'puan' toplamak oluyor zira. (icinden gelerek yapan inanclilara degil sozum, bu mantiga sahip olan primatlara).

  ayrica babasindan boyle gordugu icin buna inanan oyku'ye de sormak istiyorum, butun inancsiz babalarin kizlari aptal mi oluyor? boyle bir kaide var midir? zira ben bir ornek biliyorum da.
236 entry daha