şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bursa gökkuşağı travestileri, transseksüelleri, geyleri, lezbiyenleri koruma, yardımlaşma ve kültürel etkinlikleri geliştirme derneği başkanı
 • 39 arkadaşıyla beraber "örgüt kurmak ve örgüte üye olmak" gerekçesiyle gözaltına alınmıştır.

  http://birgun.net/…m-56-haber-48364.html#haber_basi
 • bu kişinin öyküsü bir hayli sürükleyicidir. zamanında orhangazi ilçesinde imam hatip lisesi'ne giderken, cinsel kimliği nedeniyle eğitimine ara verir. daha sonra yalova lisesi'ni dışarıdan bitirip, uludağ üniversitesi tekstil bölümü'nü kazanır; ama üniversiteden de imam hatip lisesinde olduğu gibi cinselliği yüzünden ayrılır.

  izmir'de arkadaşını döven sevgilisini öldürdüğü için cezaevine girer... cinsiyet değiştirme ameliyatını da yeşil kartla yapmak için başvurur ama talebi geri çevrilir. ama yılmaz... yargıya müracaat eder... sonucu noldu hiç bilmiyorum. sadece 9 yıllık sevgilisinden aldığı 10 bin ytl ve annesinin bankadan çektiği 5 bin ytl kredi ile operasyon geçirip kadın olduğunu duymuştum. daha sonra da mahkeme kararı ile pembe nüfus cüzdanı alır ve evlenir...

  ayrıca kendisi geçtiğimiz seçimde bursa’dan bağımsız milletvekili adayı da olmuştu; seçilemedi. en son olarakta başkanlığını yaptığı bursa gökkuşağı derneği'ne yapılan bir müdehale neticesinde "örgüt kurmak ve örgüte üye olmak" suçuyla, 39 arkadaşı ile birlikte gözaltına alındı.
 • sanırsam resimdeki kırmızı tişörtlü kadın olsa gerektir.

  http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/…d=5876&p=3&rid=2
 • "önceden zeki müren'dim, şimdi bülent ersoy'um" diyen ünlü düşünür. haberle ilgili bir de link varmış.***

  http://www.milliyet.com.tr/…7/02/18/pazar/apaz.html
 • bursa cumhuriyet savciligi tarafindan, gokkusagi dernegi denetleme kurulu baskani enver hakan ozdemir'le birlikte, türk ceza kanunu ve türk yargı sistemine alternatif yargı sistemi geliştirdikleri iddiasıyla hakkinda dava acilmistir. iddialara gore, kendisi, tutmus oldugu evlerde travesti ve transeksuellere fuhus yaptirmakta, bu evlerde, tck ve turk yargi sistemine alternatif olarak yargi sistemi uygulamaktadir. iddianamede yer alan bazi cezalar, ve yaptirimlari su sekildedir:

  - dernek üyesinin bir başka üyeye fiili şiddet uygulaması durumunda 400 ytl para ve 7 gün afaroz.
  - dernek üyesinin bir başka üyeye manevi şiddeti için 150 ytl ceza.
  - hırsızlıklar için 1000 ytl ve 20 gün afaroz cezası.
  - alınan kararlara uyulmamayanlara 500 ytl ve 10 günlük aforoz cezası.
  - gündüz saatlerinde mini etek ve göğüs dekoltesi olan kıyafet giyenlere 100 ytl ceza.

  http://milliyet.com.tr/…ate=06.08.2008&b=travestiye eziyete 80 yıl&ver=89
 • chp'den milletvekili aday adayı olan transseksüel kızımız.
  chp ne kadar doğru bir zemin bilemem böyle bir girişim için, ama inşallah seçilir. yolu açık olsun.

  http://www.milliyet.com.tr/…efault.htm?ref=haberici
 • bir transseksüelin sokakta rahatça yürümesinin bile zor olduğu bir ülkede, güzel bir rüyaya inanmaktadır.

  cesaretiyle kendine hayran bıraktı. osmanlı kadını bu kadın, zira yürekli, güçlü. farklılığın hiç bir türüne saygı gösterilmeyen semih cumhuriyetinde milletvekilliğine cesaret etti. az şey mi?

  umarım şansı yaver gider, insanlara derdini anlatabilir öykü hanım. umarım seçilir ve erkek egolarının çarpıştığı o mecliste; erkekliğinden bilerek ve isteyerek vazgeçmiş, bu ülkede kadın olmayı seçmiş, tüm zorluklara göğüs germiş bu kadın meclis kürsüsünden anlatır insanların çektikleri acıları..
 • cesaretini takdir ettiğim, seçilmesini umduğum milletvekili aday adayı, gökkuşağı derneği başkanı.
 • o değil de çok güzel bi de ben deminden beri dinliyorum anlamadım eşcinselim filan diyor lezbiyen filan heralde diyorum sonra transeksüel filan yazıyormuş aşağıda. anten olayı mühim kör olcem.