şükela:  tümü | bugün soru sor
 • geleneksel olarak çaresiz yine gerçekleştireceğimiz eylem. elin mahkum elin.
 • aziz kocaoğlu izmir adayı gösterilmez ise belki gerçekleştirebileceğim eylem. aksi durumda mümkünatı yok!
 • eyleyen kisinin siyasetten bir sikim anlamadigini gosteren olay. bunun bir ust ve komple sag versiyonu da baba hangi partiye oy veriyorsa o partiye oy vermektir.
 • bugünlere gelmemizin en önemli sebeplerindendir. kaç seçim geçti. ha bu sefer olacak, ha şu sefer olacak diye diye aynı şeyi yaptık durduk. ne oldu biliyor musunuz? her seferinde mevcut düzeni onadık, onayladık. chp'ye vermezsen oyun akp'ye gider? eee. 2002'den beri zaten mevcut düzen böyle. bugün seçim olsa aynı manyaklığı yapmayacağım. akp %50 ile de seçilse, %100 ile de seçilse bir şey fark etmiyor çünkü. zaten ortada akp diye de bir şey kalmadı artık. tek adam var. belki bir daha seçim bile olmaz, seçim olsa da ne seçeceğimiz belli değil.

  oylar bölünmedi, ülke bölündü.
 • geldiğimiz nokta hakkında fikir vermesi, ders çıkarılması gereken ilginç davranış biçimi. ne zaman seçim olsa tek kurtarıcımız patroncu, amerikancı, nato'cu chp oluyor. reddedenler de var

  "6. ama ya erdoğan’ı göndermek?.. bunun için oyları birleştirmek gerekmiyor mu? bu soruya, bir sürü yanıt verilebilir ama bugünlük 2002’den bu yana toplamda en az sekiz kez erdoğan’ı kurtaranları, erdoğansız akp formülünü cepte tutanları samimi bulmuyoruz demekle yetinelim. bütün bu süre boyunca biz erdoğan’la ve onu iktidarda tutan güçlerle mücadele etmekle, toplumu uyarmakla, akp’nin simgelediği amerikancılık, gericilik ve işçi düşmanlığına karşı durmakla meşguldük. bugün de öyle; gerekirse yarın da…"

  http://www.buduzendegismeli.org/