şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hepinizin bildiği gibi sayın sözlük ahalisi, bir girdiyle iki şekilde etkileşimde bulunabiliyoruz.

  - birincisi oylamak . girdiye bağlı olarak beğendiğimizi ya da beğenmediğimizi belirtmek için artı-eksi oy veriyoruz. ancak bu oylar gözükmediği için ne kadar kişi tarafından beğenilip beğenilmediği belli olmuyor.

  - ikincisi ise favorilemek. bildiğim kadarıyla bu seçenek için çok beğenip unutmak istemediğimiz veya daha sonra da okumak isteyeceğimiz girdiler için kullanılmak üzere tasarlanmış. ki yazar nickaltında favoriler başlığında bunları görüp okuyabilir hatta başkaları da okuyabilir.

  ancak günümüzde oylamayı kullanan var mı bilmiyoruz, şahsen kullanıyorum ama bir girdi için eksi oy belli olmadığı için kamuoyu bakış açısını göremiyoruz maalesef. bu durumda yazarlar tepkilerini göstermek ve ayan etmek için girdi girmek zorunda kalıyorlar.

  yazar şahıs güzel bir şey yazmış, o an için beğenmek istiyorum ama daha sonra okumama gerek yok, neden favlamak zorunda kalıyorum sırf yazar kişi kendi emeğinin karşılığını fav sayısında görebilsin diye.

  bu konudaki talebimiz başlıktan da anlaşılacağı üzere, artık artı eksi oy sayısı gösterilsin, favoriler gizlensin.

  yeni yazar olmuş biri olarak uzunnnn zamandır bu konudaki güncelleme ihtiyacını göstermek istiyordum.

  buyurun devrime

  edit: popülerlik, kişisel zevk-orgazm, beğenilme dürtüsü vs adı altında karalama yapanlar var.
  kişi kendinden bilir, demek ki siz fav ı beğenilmek, orgazm olmak adına kullanıyorsunuz.

  bizim amacımız butonların daha işlevsel olması. aynı zamanda haddini aşan, gereksiz espri kasan vs gibi yazarların girdi üzerinden tepki görmesidir.

  bak şimdi eksileme işlevsel olsaydı siz de tepkinizi eksileyerek gösterebilirdiniz. :)

  edit 2: şükela modundan bahsedenler olmuş. şükela ikiye ayrılabilir. en fazla favlananlar ve en çok artı oy alanlar olarak. hatta en fazla eksi oy alanlar diye bir seçenek de eklenebilir.

  lütfen boş olumsuz eleştiri değil böyle yapıcı eleştiriler yapınız, teşekkürler.

  edit 3: cevapla butonun da gerekli olduğunu düşünen arkadaşlar da var. bu sözlüğün formatına pek uymuyor aslında ancak yanlış bilgi veren girdileri düzeltmek için de ek girdiyi görmek gerekiyor. ki ayrıca mesaj uyarılmasına rağmen girdisini editleyen yazar ne kadar mevcut.

  asıl kampanyamız bu olmasa da en azında yanlış bilgi içeren girdileri uyarmak veyahut şikayet etmek üzere bir buton da eklenebilir.

  özelden mesaj atıp düzgün üslupla fikrini beyan eden, desteklerini sunan yazarlara ve yazar adaylarına teşekkür ederim.

  edit 4: bir arkadaşın fark ettiği üzere bir konuyu da dile getirmek istiyorum. oylama yaptıktan sonra sayfayı yenilersek veya daha sonra tekrar bakarsak verdiğimiz oy gözükmüyor. tekrar verebiliyoruz. şimdi sıkıntı şu; birden fazla oylama mı yapabiliyoruz yoksa oy siliniyor mu? ya da görsel bir hata söz konusu olabilir mi? bu konuya da dikkat çekmek istiyorum. yanlışlık varsa düzeltilmeli. teşekkürler.
 • uzun süresidir aklımdaydı, vakit bulup yazamadım, yerinde bir kampanya olmuş.
 • vazgeçtim.
  mantıklı.
 • desteklediğim kampanyadır. insanlar favorileme butonu yerine beğen-eksile butonlarını daha sık kullanıyorlar. entry oylarını görmek söz konusu entrynin yazarı için aklını başına getirebilecek bir şey olabilir. zira malum çok fazla kalitesiz trollümüz bulunmakta. ayrıca hepsi bir yana, merak ediyoruz..
 • yıllar geçse de teknik olarak bir adım öteye gitme gereği duymayan sözlük.
 • desteklenesi kampanya.
  özellikle fav için espiri kasan yazarlar var.
 • +1 imle katıldığım kampanya
 • ikisi de gösterilsin diyerek katıldığım kampanya.
 • senelerdir sözlüğü takip ediyorum 1 senedir de sözlükte yazıyorum fakat oylamayı çok çok sonra fark ettim tıklayınca boşa tıklamışsın hissi veriyor ayrıca yazar olmayanlar da oylama yapabiliyor onlar gösterilecek mi mesela?
  edit: de ayrıymış.
  edit2: de yine ayrıymış.
 • guzel ama ben bazen takipcilerim okusun diye fav butonuna basıyorum. yani bir bakima share ya da retweet mantigi.

  bu durum olacaksa fav butonu yanina paylaş butonu da gelmeli takipcilere okutmak icin.