şükela:  tümü | bugün soru sor
 • halı saha repliği.

  - olm biriniz arka direği alsın.
  - beyler oyları bölmeyin.
  - alıyoruz maçı hadi.
 • chp'nin oyları bölmemesi ve hatay'ın defne ilçesinde tkp adayı sevra baklacı karşısına yenilmeye mahkum bir aday çıkarmaması beklentisi içindeyim.

  halkın değerlerine saygılı olacak chp aday çıkarmayıp tkp adayı sevra baklacı'yı desteklemeli...

  halkımız solduyulu davranmalı, barışta ve kardeşlikte ısrar etmeli ve yenilmeye mahkum chp adayından uzak durmalıdır.

  hatırlanacağı üzere chp hatay'da akp'li lütfi savaş'ı aday göstermişti.

  http://haber.sol.org.tr/…sevra-baklaci-haberi-85621
 • bence seçimde kendini temsil edecek şekilde oy kullanmak, yalnızca sizi en iyi temsil edecek olan partiye oy vermeyi değil, beğenmediğiniz partilerin başarılı olmasını engellemeyi de kapsar. seçmenin akp'den daha kolay kurtulmayı mı yoksa beğendiği partinin başarısını mı daha fazla önemsediğini ölçüp tartması gerekiyor. ne var ki çoğu muhalif parti alternatif bir politika üretecek vizyona sahip olmadığı için, seçmenin bunlara sempatisi çok yüzeysel oluyor ve böylece oylar boş yere bölünüyor. bence chp'ye oy vermeyi doğru yapan şey tek başına ne diğer muhalefet partilerinin küçük olması, ne az oy alması, ne de baraj. chp kadar vizyonsuz olmakla birlikte bunlar.

  fakat hedefi olan, çalışan, ortaya somut bir şey koyabileceğini gösteren bir parti ne kadar küçük olursa olsun, uğrunda oyları bölmeye değerdir.
 • düzeni değiştirmek isteyenlerin her seçim öncesi duymaktan bıktığı saçma ifade.

  kemal okuyan izah etmeye çalışmış

  "5. 2018 türkiyesi ve dünyasında her tarafı dökülen bir toplumsal düzeni değiştirme iddiasını dile getirmekten, bu iddiayı ete kemiğe büründürmekten ve seçimlerde bunun için oy istemekten daha doğal bir şey olamaz. burada oylar bölünüyorsa, yıkılası bir düzenle, kurulacak yeni ve aydınlık bir düzen arasında bölünüyordur."

  http://www.buduzendegismeli.org/