şükela:  tümü | bugün
  • fantastik bir "olamaz öyle bişi" cümlesi

örnek:

-abi çinde herkes aynı anda zıplarsa 8 şiddetinde deprem olurmuş
    -öyle bi dünya yok!
    -peki abi

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • nerden hortladıysa gene hortladı bu laf bu aralar. kimle konuşsam bir "öyle bir dünya yok" muhabbetidir gidiyor, sonumuz hayrolsun.
  • günümüz kapitalist sisteminde sıkça karşımıza çıkabilecek, herhangi bir sebepten hakkını savunmaya başladığında yöneticiniz tarafından suratının ortasına çattadanak yiyebileceğin, ayrıca kurulmuş olunan tüm güzel hayallerin de ortasına sıçabilitesi olan bir cümledir.

(bkz: yok öyle bir dünya)
  • azalarak bitmiş olması çok güzel olan laf. ya da ben uzun zamandır ergenlerle pek muhattap olmuyorum, ondan bana öyle gelmiş olabilir.
  • "her sey mümkündür" karşıtı bir düşünce. gercekciler icin duvar, hayalperestler icin bulut.
  • ergen gençlik sürekli laf uydurup karizma ya da farklı olmaya çalışıyor. tdk sözlüğünde yeri olmayan bu tür sözler dilinize yapıştığında 30 kelime haznesiyle konuşan radyo dj gibi oluyorsunuz lütfen kullanmayın türkçemiz en azından katledilmesin.
  • özel sektör patronu mottosu. iyi ki bulmuşlar bu lafı valla. yoksa işkence etme haklılığını(!) başka bir şekilde kelimelere dökemeyeceklermiş.
    not: bu kalıbı duymadığım gün huzura ereceğim gündür.
  • plazalarda sıkça kullanılan, amerikan yankee özentilerinin iş hayatına yerleştirdiği özenti söz. "there is no world like this"'in türkçe kasıntısı.

örnek vereyim. berkcan x şirketinde pazarlama sorumlusudur. kaan bey de, pazarlama bölge müdürüdür. tomris bey de pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısıdır.

berkcan, bölge müdürü kaan ile satış toplantısına gider ve olaylar gelişir.

tomris: evet arkadaşlar, sizin bölgede satışlar beklediğimiz gibi gitmiyor. sebebi nedir?
    berkcan: efendim, rakip firma, ürünle ilgili kampanya yaptı, promosyon ve iskonto veriyor.
    kaan: efendim, bölgede bir durgunluk söz konusu, ekonomi de küçülme var v.s.
    berkcan: efendim rakip firma reklamlara ağırlık verdi, bayileri antalya'ya götürüyor, biz de bu tarz kampanyalar yapsak.
    tomris: arkadaşlar, bana bahane ile gelmeyin, rakip firmalar sürekli fiyatı kırma politikası izleyebilirler. ama biz en iyisiyiz, berkcan senin diğer rakip firmalardaki arkadaşların senin aldığın maaşı alıyor mu söyle bakayım.
    kaan: berkcan, tomris bey'e sonuna kadar katılıyorum. hem en iyi marka olacaksın, hem en iyi vade yapısını sunacaksın, hem en düşük fiyattan vereceksin. ......... öyle bir dünya yok, berkcan, öyle bir dünya yok. o zaman senin gibi yetenekli satış personeline de ihtiyacımız olmaz, telefonla tonla malı oturduğum yerden satardım.
    berkcan: ama efendim!
    kaan: berkcan adına söz veriyorum tomris bey, daha fazla push edeceğiz, daha fazla focus olacağız.....
    tomris:şimdi siktirin gidin ve şu malları satın...
  • (bkz: hiç mi yok)
  • (bkz: #71185013)