şükela:  tümü | bugün
2176 entry daha
 • dizi akabinde böyle şeylerden çabuk etkilenen diğer arkadaşlarımla birlikte sokağın aşağısındaki boş arazide ösym'yi protesto ettik. atmosfer harikaydı. eve yeni girdik. girdik diyorum, sabah okulu olan kardeşimi de zorla götürdüm çünkü. motivasyon gerekiyordu. bir arkadaşımın annesi de elinde kovalarla gelip destek oldu bize.

  bıyığını sikeyim ali kaptan ne hale koydun insanları :((
 • açılın tesbit yapıcam.

  son bir kaç senedir izlediğim en bi dolu dolu geçen dizi bölümlerinden biriydi. naftalinli bir oyuncak sepeti gibi, içinden çıkan her şey tanıdık ama bir o kadar da sadece seyretmelik olduğunu hissettiriyor ki... o osman veledi var ya o osman veledi, her sahnesinde ağlatma falezlerinden bir yoyo gibi bir aşağı bir yukarı bizi maymun etti resmen. babası ayrı, anası ayrı, deli oğlanı ayrı; kötü olmakla yetinmeyen en kötü karolinle işbirliği yapan en az onun kadar kötü yenge ayrı, onun bir kızı var çıyaaan, o apayrı; öte yanda acemice de olsa dönem gençliğine yapılan göndermeler, halkevi deyişle gönül sazına tıngırdatmalar...

  vay amk,

  vay.
 • bugün tuttuğum nöbette gözlemlediğim kadarıyla, bu dizinin yayın saatinde acil servis bile tenhalaşıyor.
 • bölüm itibariyle, osman'ın saçını atışına kurban olunasıdır:

  --- spoiler ---
  o benim annem değil, cici de değil` :ya da böyle bir şey işte`
  --- spoiler ---
 • sözlükçülerin, ali kaptan karakterine haksızlık yaptığını düşündüğüm dizi. herkese rağmen takdir ediyorum ben adamın yaptıklarını.

  tamam, orospu mizaçlı bir kadına aşık olmuş ve bu yüzden karısına sırt çevirerek hata yapmış olabilir. ama sevdiği kadın uğruna, doğru olduğuna inandığı şey uğruna kaç kişi bu şekilde, annesi dahil tüm ailesini karşısına alabilir ki? ama ali kaptan alıyor işte, cesur adam. herkes kendisinden nefret de etse aşkı uğruna her şeyi göze alabiliyor.

  ayrıca bütün yaptıklarına rağmen adam çocuklarını da seviyor. yüz çevirmiyor onlara, evde kalmalarına müsaade ediyor. arka çıkıyor onlara. her boku yiyen, hareketleriyle, davranışlarıyla tam bir liseli olan mete'yi bile seviyor lan adam. evladı sonuçta. 'hiiiç açmam kapıyı' diye göz süzen sempatiklik abidesi osman'ı herkes sever. bir baba olarak mete'yi sev kolaysa. ama adam seviyor işte. evlerini kundaklayıp, 'birazdan ölümde buluşucaazzz' diye naralar atan çocuğu, yangın başladığı zaman alevlerden yanmasın diye, kendini siper edip koruyabiliyor adam.

  yani; adama beddualar edip de hakkını yemeyin lan. hanginiz bütün bunlara katlanabiliyor sevdiği kadın için? en delikanlı geçinen adam bile, arkadaşları tarafından sevgilisi eleştirildiğinde doğru düzgün savunamıyor sevdiği kadını onlara karşı. annesi, babası karşı çıktı diye istediği kişiyle evlenemeyen bir sürü insan vardır bu memlekette. hah, bu adam hepsinden cesur işte.

  ha, sevdiği kadın beş para etmez olabilir, ailesine yaptıklarını da tasvip etemeyebilirsin ama hakkını yeme. adam çatır çatır savunuyor carolin'i herkese karşı.
 • diziyi izledikten sonra nöbetçi eczaneye gidince yeşil reçetede sorun çıkarmıyolarmış diye duydum.
 • 16. bölüm içimi dağladı resmen ama en çok koyan ve yaralayan sahne spoilerda bulunan sahne ve replikler olmuştur.

  --- spoiler ---
  osman gece acıkıp dolaptan buz gibi mercimek çorbasını kaşıklayarak karnını doyurmaya çalışırken, babası olucak deyyus onu görür ve insaniyet gösterip çorbayı ısıtıp içirdikten sonra osman rüyasında annesini görür, camı açar ve

  osman - hiii annee
  cemile - içtin mi ?
  o - anne ?
  c - içtin mi ? güzel miydi ?
  o - neyi anne ?
  c - mercimek çorbasını. içtin mi, güzel miydi ?
  osman başı önüne eğilmiş
  içtim..güzeldi.

  c- demek o kadının yaptığı mercimek çorbasını içtin hı ? beğendin, hem de güzeldi.
  osman - annee..anneee... annneeeeee
  diyerek uyanır ve sonrasında telefonla annesiyle konuşmaya çalışır

  anne..sen mercimek çorbasını daha güzel yapıyosun anne..o hiç güzel yapamıyo. içtim ama çok acıkmıştım ne yapim. özür dilerim anne..özür dilerim..ben seni çok özledim...

  --- spoiler ---
 • vay arkadaş bu ne bitmez tükenmez 68 kuşağı bağımlılığıymış. tamam bağımsız türkiye, kahrolsun emperyalizm güzel de, öyle alttan mesaj vermeler, tsk dan başlayarak kuşatılmış türkiye söylemleri, melek kimin solcular şeytan kimin sağcılar. bu mistifikasyon nereye gider bilmem ama:
  -solcular o dönemde slogan atarken sağ ellerini kaldırmazdı.
  -solcular (kendi ahlaki tavırları nedeniyle) asla bir nezarethanede ve diğer arkadaşlarının yanında kız arkadaşının saçını okşamazdı.
  -deniz gezmiş fetişizmini saymıyorum bile
  -mustafa kemal yürüyüşü ayrı bir fiyasko.
  -sağcılar da devletle iç içe bir elleri yağda bir elleri balda değildi.
  -sağcılar kullanılmıstır belki ama bu kadar da adi adamlar olarak gösterilmese daha tarafsız olunabilirdi.
  -solcu yabancı bir kadınla siyasi amaclı evlilik yapıyor, sanırım el feth devrede, ama dış güçler sadece sağcıları kullanıyor öyle mi?
  -ayrıca hakan tipinin bu kadar adileşmesi ve sağcı kanatta yer edinmesi resmen haksızlık. o diğer sağcı lider dallamasını dikkate bile almıyorum çünki fantastik tip, hiçbir sağcı lider oyle aşna fişne, karı kız işleriyle alakadar olmazdı o yıllarda oluyorsa zaten lider yapmazlardı.
  tespitlerim şimdilik bu kadar.
 • bugün yazılanlardan senaristlerin aynen devam ettiğini anladığım, seyretmediğim gudik dizi..

  on gün önce yazdığım tahmini senaryo bir bir gerçekleşecek az kaldı..

  --- spoiler ---

  (bkz: 3 yaşında günde 1 paket sigara içen çocuk)
  osman; araba çarpınca gözleri kör olan osman trenin altında kalacak, makinist treni osman'ın o küçücük bedenine isabet ettiremediği için işinden olacak, başka bir aile faciası da orada yaşanacak, osman makinistin dramına dayanamayıp oyuncak ayısına kafa atttığı için gözleri açılınca gözlerine inanamayacak, osman'ın ızdırabına dayanamayan bir izleyici osman'ı kaçırıp garanti olsun diye asfalt silindiri ile ezerek acılarını dindirecek....

  (bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya)
  mete; babasını balta ile doğrayıp, etlerinden necati'ye etek yapacak, eteği necati'ye giydirmesine engel olan inci öğretmene, yetti amına koyim ne lan senin istediğin diyerek tecavüz edip hapse girecek, af çıkmıyor artık diye hapishanenin birinci katından atlayıp intihar edecek, düştüğü yerde oturan inci öğretmen, altda kalsa da canı çıkmayınca bir kez daha mete'ye yardım etmiş olacak, yakalamışken bir daha diyen mete, inci öğretmenin içindeyken kalp krizinden ölecek..

  (bkz: menüde ne yoksa ondan sipariş vermek isteyen kız)
  berrin; annesi osman'ı gözden çıkarttı diye annesine trip yapacak, babasını doğurdu diye babaannesine trip yapacak, soner için aylin'e, aylin için soner'e, osman için babasına, mete için kendine, babası için karoline, ahmet için mehmet'e, solcular için sağcılara, daha güzel diye de ayten'e trip yapacak, elde ki tüm stoklar tükenince kendine, son çare senaristlere trip yapacak, ilerleyen bölümlerde triptronik vites son model arabalı sahneler vaat eden senaristler elinden kurtulunca, tekrar annesine, sonra babasına, sonra senaryolar karışacak, bir babasına, bir hizmetçiye, ahmet'e bir mehmet'e, sonra hepsine.....

  (bkz: sınıf çatısmasını nasihatle çözmeye çalışan teyze)
  hasefe; baş örtüsü ile sahneleri olacak, baş örtüsünü yarım yamalak bağladığı sahneleri olacak, baş örtüsünden türbana evrilme emareleri görünecek, baş örtüsünden türbana geçiş sancıları çekecek, bir türlü kıyamayıp motive olamayınca, başörtüsünden soğuması için ikna odasına alınmasına karar verilecek, ikna çalışmaları da bi boka yaramayacak, başörtüsünü lanettayin bağladığı sahneleri olacak, senaristlerin götü üç buçuk atacak dizi bitti hala bir dönüşüm sağlayamadık, sözleşmede kapı gibi madde var, dizi sonunda chp'li kadın tipine ulaşmak zorundayız deyip chp'den yardım isteyecek, chp'den gelen kılıçdaroğlunun arkadaşları, yaptıkları çalışmaları hasefe'ye anlatıp tamam diyene kadar, çalışmaya devam edecek, kılıçdaroğlu arkadaşlar gelin daha kürt meselesini üzerinde çalışacaksınız deyince, hasefe yine yarım yamalak bağladığı başörtüsü ile görünecek, metenin peşinden koşarken başörtüsüne basıp kafa üstü kapaklanacak, ohh böyle ölürse sözleşmeden yırtarız diyen senaristlerce öldürülecek..

  (bkz: bir gözü mavi bir gözü yeşil sarışın zenci japon)
  karolin; ali'yle domastes almak için gittikleri manavda osssssuruktan bir mevzudan ali'ye çıkışacak, ağzına geleni söyleyecek, ali; kızım dur bak dün de lokantada da bir sürü kepazelik çıkarttın manyak mısın bir dur dese de, fayda etmeyecek, domatesleri yere atınca manav müdahele etmek zorunda kalacak, nimet kızım, yapma diyen adama da niiimeeth kim ulan diye saracak, manavı ali kurtaracak, ali'yi manavın üstüne salacak, ya manav ya ben diyecek, ali manava bir daha buradan alış veriş yapmamızı istiyorsan özür dile şartını koşacak, manav aklını kaybedip, dükkanı kapatacak, bir aile dramı da orada yaşanacak, başka çareleri kalmayan ali ile karolin bim'e gitmek zorunda kalacaklar, bim'de de hollanda peyniri yok diye maraza çıkaracak, ali yukarı marketten alırız ne var bunda deyince, buzdolaplarını devirecek, ali buna bir anlam vermemeye senaryolandığı için öküzün trene baktığı gibi bakarken, karolin gülümseyerek alllii eve gidelim mi diyecek, eve gidince, allli sseenni isttiyoorrum diyerek aliyi yatağa atacak, ali'yi haşin bir şekilde soyup üstünde dairesel hareketler çizerken, yatağın altına daha önce gizlediği buz kıracağına uzanacak...

  (bkz: kardeşe karşı takınılması planlanan acımasız tavır)
  soner; aylin'e olan kriptonit aşkından akli melekesini kaybeden soner, uğur meleke'ye salça olacak, uğur meleke'den de umduğunu bulamayınca, sokaklara düşecek, kendinden geçmiş bir şekilde ser sefil sokalarda dolanırken dame de sion'un önünde olduğunu fark edecek, aha kızların kralı burada, bari burada kırtasiye açayım deyip façayı düzeltmek için eve gidecek, evde aylin'le kardeşinin pazıl çözdüğünü görünce, ulan mal bunun için mi uğraştım ben bu kadar, diyerek aylin'i saçlarından yakaladığı gibi sürükleye sürükleye yatak odasına götürecek, öğrensin diye kardeşini de zorla odaya getirip aylin'in eksik parçasını yedi sekiz kez tamamlayacak, kardeşi gördüklerine inanamayıp contayı yakacak, iyice mala bağlayacak, abi, abi bir daha, bir daha diye tempo tutarak ağlayacak, kardeşinin bu haline dayanamayan soner ben ne bok yedim deyip yaverini çağırıp ölldürr beni, öldürr benii, benii ölddddüööürr diye yalvaracak, soner'e köpek gibi sadık olan yaver soner'in beynini duvara yapıştıracak, kameradan kan damlayacak..

  (bkz: çocuğunun kulağına tespih sokarak eğlenen baba)
  ali; hasefe anne bunu yine tokatlayacak, cemile 3 kez, karolin 8 kez tokatlayacak, mete buna 22 kez saldıracak, berrin 17 kez trip yapacak, 12 kez daha küçük kanişini çağırır gibi diz çöküp osman'ı yanına çağıracak, gel, gell, gel osman tekliflerini osman 12 kez reddetse de 11 kez babasına doğru yürüyecek, cemile'ye dört şart daha sunacak, cemile karakterini canlandıran kadın şartlardan şaftı kayıp diziden ayrılınca, biraz normale döner gibi olacak, lann ben ne yapıyorum, ne biçim bir yaratık oldum, içimde biri mi var, sanki demeye başlayınca, senaristler devreye girip, çocuklara küçükken verdiği harçlıkları geri istemesini sağlayacaklar, çocuklardan aldığı harçlıklarla boğaz da çay içtiği için karolinden fırça yiyecek, balıkçının yanına gidip dert yanmak isteyecek, balıkçı buna orta parmağını göstererek, senin için son kez parmağımı kıpırdatıyorum, sen ne boktan bir adammışsın, siktir git diyecek, dönerken, yolda karolin'e rastlayacak, karolin bir mevzu bulup bunu fırçalayacak, bu diklenir gibi olsa da senaristler izin vermeyecek, karolin buna bir çakacak, denize düşecek, yılana sarılacak, bu ne lan ne yılanı derken senaristler......

  #21435300

  --- spoiler ---
 • aylin resmen berrin arkadaşın ablası olabilecek olgunluktayken,berrinde ki bu aptal liseli tavrı beni uyuz ediyor onu anladım.senden yaşça çok küçük kardeşim bile yaşadığı durumlara rağmen olgun duruyor yahu.bu ne aymazlık sen ablasın kardeşlerini toparla.zaman zaman otur konuş,onları konuştur dertlerini paylaş.caroline ya da nerimandan daha çok uyuzum buna.anneni anlamaya çalış bir kadın olarak,ergen psikolojisinden çık.
5271 entry daha