• ilk kez harbiye açıkhava'da dinlediğim, hüsnü arkan'ın yakında çıkacak olan albümü kırık hava'da yer alacak parçası. birsen tezer ile birlikte tamamlamışlar birbirlerini. sözlerine gelecek olursak; gezi parkı'na ve yaşanan olaylara hafifçe dokunmuşlar. konserden sonra nasıl dinleyebilirim diye bakınıyordum. çekim yapıp internete koymuşlar, şu an için mevcut kayıt bu. öyle bir rüya
  • (bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)

bir tren boşaldı sonra, meydanlara kuşlar indi
    seni beklerken her şey sana benzedi
    sonra bir ağaç indi, ağaç sana benzedi
    bir şarkı yanaştı iskeleye, kelimeler sana benzedi
    sonra bir yağmur indi, sonra ebemkuşakları
    sonra sen geldin, sen geldin bütün sokaklara
    öyle bir rüya öyle
    öyle bir rüya öyle

beyoğlu’nda bir tramvay
    raydan çıkmış vay
    sensiz bunca yıl nasıl yaşadım ah
    vay ki ömrüme vay
    beyoğlu’nda bir tramvay
    raydan çıkmış vay
    yıkıldı gitti içimizdeki saray
    vay ki aşkımıza vay

ağaçlar bizim gibi uyurlar, uyanırlar bizim gibi
    şimdi sokaklar buseler ordusunda
    çünkü sen geldin, aşk sana benzedi
    öyle bir rüya öyle
    öyle bir rüya öyle
  • dinleyenlerin ruh sağlığı açısından bir araya gelmemesi gerekiyor birsen tezer ve hüsnü arkan'ın. ama yine yapmışlar, gelmişler, vay ki ömrümüze vay vay.
  • rüya gibi şarkı. öyle bi rüya öyle...
    öyle güzel demişler ki, öyle güzel söylemişler ki...
  • öyle rüya gibi.. ama öyle de gerçek.. öyle şahane!
  • aylar ve hatta yıllar sonra bana entry yazdıran şarkıdır. böyle insanın yüreğine dokunan nice insanlara ne de çok ihtiyacımız var.

"sensiz bunca yıl nasıl yaşadım ah, vay ki ömrüme vay.." dedikten sonra kalan ömrünü beraber geçirmek istediğine, canının parçasına armağandır bu şarkı. böyle biline.
  • kendimi taze taze aşık olmuş gibi hissettiren şarkı. (gerçekle hiçbir alakası yok )
  • birsen tezer çok guzel tramway diyor şarkıyı söylerken
  • hüsnü arkan abimizin kırık hava albümündeki en güzel şarkılardan birisi, hatta bence en iyi ikinci şarkı. birsen tezer ile birlikte söylüyorlar, çok da güzel söylüyorlar; öyle güzel ki masal gibi, şiir gibi, dünya tatlısı. defalarca kez dinlesen de sıkılmıyorsun; mesela ben yaklaşık yüz kere dinledim hala sıkılmadım ve sıkılacakmışım gibi de görünmüyor.
  • çok zarif sözleri var,

"beyoğlu’nda bir tramvay
    raydan çıkmış vay
    yıkıldı gitti içimizdeki saray"

demir demirkan ona başka birşey derdi.
hesabın var mı? giriş yap