şükela:  tümü | bugün
  • ezel'de geçen bir replik.
  • bu ara nereden çıktıysa etrafıma karşı espri amaçlı kullandığım cümle. hayır, millet unutmuş gitmiş diziyi, niye böyle yapıyorum bilmiyorum.
  • çok güzel klişe bkz. olacak cümleydi. neden tutmadı hiç bilmiyorum.

gerçi ben günlük hayatta arada sırada kullanıyorum da ezel izlememiş birine denk gelince çok yavan oluyor.
  • şuandan itibaren kullanacağım bkz.
  • ezel isimli dizide böyle bir replik yoktur.
  • doğrusu; "sakın tek bir yalan daha söyleme, neden biliyor musun? çünkü, inanırım." olan efsane ezel repliği.
  • daha kısa ve daha az tiyatral olmalıydı bu sahne.
    ömer eyşan'ın gözlerine olanca soğukluğu, tepkisizliği ve sakinliği ile bakarak "konuşma. inanacağım yalanlar duymak istemiyorum." dese kafiydi.
    anlam başlı başına parlıyor zaten, abartılı jest, mimik ve tonlamalara, tekrar cümlelere, demagojiye ne hacet?
    eyşan bu kadar lirik bir hitabı hak etmiyordu.
    belki senarist, çok süper bir şey bulmanın heyecanıyla sahneyi fazlaca uzattı, fazlaca süsledi. siyah kadife bir elbise sadeliğinde bırakamadı. belki de eyşan'ı hala sevdiliğini hissetmeye layık buldu, bilmiyorum.
  • sahne daha da kısa bile olabilirdi. gereksiz uzatmışlar. eyşan ağzını açmaya yeltendiğinde ömer'i oynayan karakter ''at yalanı, sikeyim inananı'' dese kafiydi. eyşan bu kadar lirik bir hitabı da hak etmiyor ya neyse...
  • dont say another word
    dont tell one more lie
    do u know why
    because i would believe you... eyşan...