şükela:  tümü | bugün
  • cânidir. zavallı hayvancık tekmeden kaçarken taksinin altında kalmış. ev adresi, eşgali belli olan bu yaratık kanun önüne çıkmalı ve para cezasıyla sıyırmamalı. taksicinin yaptığı ayrı bir ayıp inip bakmıyor dahi. ahirette nasıl hesap vereceksin ey câni!
  • yanlış görmediysem kedinin 5 dakikadan fazla can çekişmesine sebep olmuş canidir.

etkilenme potansiyeli olanlar izlemesin.
  • bi canliyi oldurmek baska, aci cektigini bile bile buna izin vermek baska sey, her ikisine de sebep olmus, vicdani izin vermis adamdir. benim aklim cikti can cekisirken izleyemedim kapattim. bu insanlarla yasiyoruz, zoruma gidiyor.
  • hayvanlari, insanlari birak kendini sevmeyen adam.
    muhtemelen hic de sevilmemis, sevgisiz buyumus, sevgisiz yasiyor.
    kediye cok uzuldum elbet, ama adama, adamin hayatina, o adamla ayni zamanda olduguma ve o adam gibi nicelerinin daha aramizda olduguna, ustune bir de urediklerine daha cok uzuldum.
  • ben videoyu izleyemiyorum, uyuyamayacağımı bildiğim için tıklamıyorum bile. ama gel gör ki şu adamın yaptığına bak. merhametsiz, saygısız, cani insanlarla doldu dünya'mız.

yasalar artık ağırlaşmalı ve bir canlıya zarar vermenin bedeli ağır olmalı.

çünkü bazı insanımsılar gelişemiyor ve onları tek caydıracak şey de ağır ceza maalesef.
  • benim gördüğüm ayağını kediye sürtüp kovan bir insan. sonra ölünce de panik yapıp içeri kaçmış. abartmayın gençler, tekme öyle atılmaz, kedi öyle öldürülmez; adamda da kedide de ezilmeyi öngörecek kafa yok, kendi halinde yaratıklar. ah şu animistlerin kahramancılık oynamak isteyen hayal dünyası.

çufçuf: gelen tepkilere bakıyorum da, bayağı bir sığsınız. anladık, canileri sevmiyorsunuz ve ceza almalarını istiyorsunuz, bu yüzden de günah keçisi arıyorsunuz, ama bu videodan bu adamın cani olduğunu çıkarmanız bu adam gibi duygularına yenik düşen bir olgunlaşmamış insan olduğunuzu gösterir, başka bir şey değil. öncelikle, tüm insanlardan kedi kovmayacak kadar duyarlılık beklemeniz çok saçma, türkiye'de çok az insan bu duyarlılığa ulaşabilecek çevreye sahip olabiliyor; ne kadar isyan ettiğiniz bir durum olsa da, duyarlılık çoğu zaman bir lükstür. o yüzden böyle bir şeye karşıysanız ilk yapmanız gereken adamı taksiyle ezmek değil, çok duyarlıysanız kendi duyarlılığınızı aşılamaya çalışmaktır. burada yaptığınız tek şey sonuç ile süreci başlatanı ilişkilendirmek, bu da sikindirik bir yöntemdir, zira bazen iyi niyetle başlattığınız süreçler bile kötü bir sonuçla son bulabiliyor. "bo odomon noyoto do kotoydo" diyerek kendi açlığınızı, ne deniyordu lan ona, justify etmek isteyebilirsiniz. evet, niyeti kendi çapında kötü belli ki ama sonuca eşdeğer şekilde kötü olduğunu nerden çıkardınız? adam arabalar gelse de kediyi itsem düşüncesiyle beklese böyle mi bekler? geldiği gibi mi vurur kediye? olabilir, ama bu gaza gelmenizi gerektirmeyecek kadar düşük bir ihtimal. panik yapıyor gibi de gözükmüyor diyorsunuz da panik öyle el kol sallanarak yapılmaz bu durumlarda; inanın yetişmemiş, normal bir türk insanının panik yapma şekli tam olarak budur: olay yaşanmamış, "olayın benimle alakası yok"muş gibi yapmaktır. neticede demek istediğim şu ki, kendinizi kahraman ilan etmek için kötü olduğu gözüken ama tam olarak belli olmayan kişileri kurbanınız yapmayın, hak ettiklerinden fazla ceza vermeye kalkışmayın. çok duyarlıysanız söveceğinize gidin olayı araştırın. son olarak, o adamın kedinin ölmediğini fark ettiğini de sanmıyorum; fark etse bile yine böyle standart bir insan veterineri falan akıl edemez, içinden ettiği "hassiktir"le uzaktan donuk donuk izler, böyle durumlarda olayı ve kendi psikolojini kontrol altına alıp durumu düzeltebileceğini düşünmek de kolay bir şey değil ne yazık ki, herkesin psikolojisi buna elverişli değil, insan ne yapacağını bilemeyebiliyor.
  • ''ayağını kediye sürtüp kovan bir insan.'' diyebilen gözünü, götünü, gönlünü, cibiliyetini siktiğimin insanları olduğunu görmemi sağlamış olan olay.
  • akıl sağlığının yerinde olmadığını düşündüğüm şahıs. zira videoyu izlediğinizde göreceksiniz, sanki apartmanla alakası yok gibi öylece geçip gidiyor daha sonra tekrar geliyor, hani desek ki kediden korkuyor, tekme atarken ve kedi sıçrayıp kaçarken hiç de korkuyormuş gibi değil. ne yani bu adam geçip gidecekti, kediyi tekmelemek için döndü e kapının önüne de geldim evime gireyim bari mi dedi? kesinlikle psikolojik bir sorunu olduğunu düşünüyorum.
  • adam hiç bir zararı olmayan kendi halindeki kediyi uzaklaştırmak için tekme atıyor. telaş yapan hayvancağız da arabaların geçtiği caddeye atlıyor ve bir taksi tarafından eziliyor. o herifin amacı öldürmek değil tamam ama arabalar yoğun bir şekilde geçiyor neden kendi halinde duran kediyi korkutup ayağınla taciz ediyorsun o kadar araba geçiyor hiç mi düşünemiyorsun. kedinin ölümünden bu adam sorumludur mutlaka para cezası almalıdır.

insanlar özellikle küçük çocuklarını uyarmalı eğitmeli zevk için kedileri korkutmamalıyız zarar vermemeliyiz bu bilinci insanlara küçükken aşılamalıyız. aksi takdirde olay böyle durumlara kadar gidebilir.
  • açıp izlemedim. çünkü dayanamam biliyorum.ama sağlam orospuçocuğuna benziyor.bu gibi kansızlar için cezai yaptırım şart.