• (bkz: gömeç)öktem
  • şiir de yazardı bu "oylum oylum selvi boylum" dedirten kişilik.. sanırsam güzellik yarışmalarına katılan hatunlar içinde ağzının içinde dili olan bir kaç kişiden biriydi (bu laf yılmaz erdoğan'a aittir)..
  • deli yurek dizisinde feraye rolunu oynuyodu.sonra ayrılcam dedi ben diyim sekiz-on bolum oynadıktan sonra ayrıldı.hata yaptım dizinin bu kadar tutcagını tahmin etmedim falan dediydi.bide yanlıs hatırlamıyosam bi kac ay once cekilmis fotografını gorduydum.hamileydi,kocasıda vardı bi kırk kırkbes yaslarında.
  • sirketin koridorlarında gordukden sonra once "ben bu kızı bir yerlerden tanıyorum" devamında kendisine oylum diye seslenildikden sonra "ene oylum oktem bu, ne isi var buralarda" dedirten varlıgını yeni fark ettigim mesai arkadası.
  • kendisi su siralar palyacolar isimli bir heykel sergisi acmis..

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=187412
  • istanbul moda akademisi'nin biricik moda tasarım eğitmeni, üstelik sanat direktörü. söz konusu mekanın o kadar güzel olmasının müsebbibi.
  • trafik kazasında hayatını kaybeden büyük sanatçı,hocamız prof. tankut öktem'in kızıdır.
  • bu hatun yillarca degi$ik yapimlarda rol almi$ olsa da bi cok insan icin ebru gunde$'in dizisinde berdu$ motorsikletli mobilet ense gencin kendisini zorla kacirip eve baglamasi ve kizi cok sevdigi icin sonradan öss'ye goturmesiyle anilacaktir. oylum motordan indigi gibi sinav binasinin onunde "bu herif beni kacirdi, yakalayin!!!" diye bagirmi$, hala motorun ustunde oturmakta olan zibidi de "yazik oldu, ayib ettin, olmadi" minvalinde bir $eyler soyleyerek cebinde sakladigi ilac $i$esini kafaya dikip intihar etmi$ti. oyle aci sonla bitmi$ti ebru gunde$'in dizisi mi filmi mi artik her neyse.

oylum oktem 90'larda cocuk-genc olmu$ pek cok insan icin bu sahneden ibarettir.
  • palyaçolar'dan sonra ikinci heykel sergisi olan çingeneler'i teşvikiye'de feyziye mektepleri'nin galerisi olan galeri ışık'ta açmış olan kişi.

http://www.galeriisik.com/…=2&eid=37&do=showdetails
hesabın var mı? giriş yap