şükela:  tümü | bugün
 • burhan öçal & the trakya alll stars'ın 2006 tarihli, rh pozitif müzik yapım'dan çıkan harikulade albümleri.müthiş parçalar, müthiş altyapılar, enfes bi albüm.burcu baş da vokal yapıyor bu albümde.yeni katılmış gruba ve henüz 14 yaşında olmasına rağmen albüme çok şey katmış bence.şarkı listesi ise şöyle;
  1.kara çalı
  2.karabiber
  3.kayınço
  4.opaz
  5.hovarda mustafa
  6.sülo
  7.şüpheli aşk
  8.zigoş
  9.limoncu
  10.ısırgan otu
  11.smadj'la sohbet
  12.opaz(smadj mix)
 • kırklareli il sınırı albümünden farklı olarak vokal ağırlıklı bir çalışmadır. trakya all stars grubunun zurnacısı saraylı ahmet'in iki, darbukacıları ümit adakale'nin bir tane söz ve bestesinin yer aldığı albümdür. provaları 2006 yazı boyunca burhan öçal'ın doğup büyüdüğü kırklareli'nin karakaş mahallesi'nde gerçekleşmiş, mahalle sakinleri albümdeki parçaların melodilerini bu sayede çok önceden ezber etmiştir. genel olarak anonim parçalardan ve burhan öçal'ın bestelerinden oluşan albüm, rumeli müziği ve balkan kültüründen çok trakyalı romanların yaşamından öğeler içerir. zurna ve piyanonun aynı parçada (bkz: şüpheli aşk) buluştuğu bir albümdür. kırklareli il sınırı'na göre hayli sönük kalmış ve fazla ses getirmemiştir.
 • şarkıların çoğunda şarkı sözlerini anlamak için dikkatle dinlemek gerekir ki bu da ayrı keyif verir, zira sözler son derece eğlencelidir. oturmadan oynamak üzere sırasıyla 1-5-9 numaralı şarkılar play listte yerini aladursun 2 numaralı parça dokunaklı dupduru bir burcu baş sesi dinlemek için idealdir. burhan öcalın bir röportajında "şarkılarımızda hüzün yok, neşe ve eğlence var" dediğini hatırlar gibi olsam da bu kızın sesi insanın içinde bi yerlerde hüzün tellerini birbirine değdirmek suretiyle hafif bir tahribata yol açabiliyor gibi.. ama albümün gerş kalanı için burhan öcala aynen katılıyorum.
 • www.oynamayageldik.com oyun oynatan site
 • oğul (5y): yarım saat ne kadar?
  annesi: baya uzun zaman. o zaman seni çağıracağım ama.
  ...
  oğul: sencel, oynamaya geldim, ama yarım saatçik* oynuycam.