şükela:  tümü | bugün
151 entry daha
  • (bkz: volfied) sanırım buydu. veya (bkz: jazz jackrabbit)

sonra doom, duke nukem 3d, bugs bunny lost in time * wolfenstein 3d... böyle devam etti gitti.

edit: ekleme.
  • age of empires 2

amasadece demosu yüklüydü ve ben bunun farkında değildim. william wallece campainginin sadece ilk 3 görevini oynayabiliyordum.
    o ilk 3 görevi günde kaç kez oynuyordum hatırlamıyorum bile, saatlerce başından kalkmazdım. aklımdan farklı senaryolar yazardım.
    celtleri osmanlı, ingilizleri bizans gibi düşünürdüm.
    her binayı, her askeri saatlerce incelerdim.aylarca oynadım böyle.
    komşumuzun üniversite okuyan oğluna rica etmiştik bilgisayara oyun at diye. age of empires’e de crack yapmıştı. aslında oynadığım kısımların başlangıç olduğunu, oyunda türklerin bile olduğunu ve türkçe konuştuklarını görünce sevinçten ne yapacağımı şaşırmıştım. hayatımda en mutlu olduğum an olabilir.
  • quake
  • gta 2
  • (bkz: delta force)

ahh o deliler gibi pc başından kalkmayıp gece yatağa gittiğimde gözlerimi kapattığım an üzerime üzerime gelen düşman askerlerini gördüğüm günler. gençliğim `::?`
  • misafir olarak gittiğimiz evde commandos oynamıştım o yüzden bana göre hala dünyanın en iyi oyunu.
  • sene 2000, ilk oynadığım oyunların ismini bilmiyorum. ilk oynadığım oyun redkit olup vahşi batıda takıldığımiz bir oyundu. internette bulamıyorum. 2. si bir yanardağ patlaması oluyordu biz de şu altında keşif yapıyorduk. 3. su asterix ve oburiks in bir oyunuydu. babam kaymakamlıkta çalışırdı. cumartesi pazar kendime mesken yapar orda takılır bu oyunları oynardım.
    sonra bürodakiler para biriktirip bana pc almışlardı da bir daha gitmedim kaymakamlığa. 3 sene fifa 99 oynadım
  • mortal kombat 4
  • ilk oyunu hatırlamıyorum ama beni en çok etkileyen oyun (bkz: starcraft)
    yıl 2000 ya da 2001. 7-8 yaşlarımdayım. komşumuzun oğlu orkun abi yeni bir bilgisayar almış eskisini bana vermiş. yanında tabi ki cd'ler. ilk ilgimi çeken üzerinde garip bir yaratık olan mavi bir cd. yüklemek istiyorum beceremiyorum. cd-key denen birşey istiyor. nerede bu key derken. babama orkun abiye söylesene diyorum. orkun abi oyunun kutusunu getirip kuruyor ve aynı zamanda anlatıyor oyunu. tabi ki 7 yaşında bir çocuğa anlatır gibi. 3 tane ırk var diyor. biri insanlar(terran), biri uzaylılar(protoss) biri yaratıklar(zerg). bu ırkların her birinin birbirine karşı üstünlükleri ve zayıflıkları var tıpkı satranç taşları gibi kullanacaksın birimleri.. strateji sevdam strateji tarihinin en iyi oyunuyla başladı anlayacağınız. teşekkürler orkun abi.
248 entry daha