şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: dreixin)
  • tiki insan tipini belirtmek için kullanılan isimlerdendir,
    cümle içinde kullanımı..
    (abi bizimkini gördünmü saçları oytun yapmış geziyomuş.)
  • bir de "kutlu, uğurlu, mübarek" anlamına gelir
  • bi de gözlüklü, hafif yumuşak , poposu büyük abilere denir
  • herkesin kolay kolay taşıyamayacağı bir isim. ilk kez söylediginizde oytun dışında herşey anlaşılır.en sık karıştırılanlar "orkun, ortun, oltun, orçun vs."dir.
  • zaman içinde üzerine yepyeni anlamlar yüklenen bir isimdir. tdk sözlüğünün son sürümüne göre "alçak yer, ova" anlamını da içermeye başlamıştır.
    kelimenin; yeri geldiğinde cümle içinde nasıl kullanılacağı merak konusudur.
  • gökhan kirdar'in nazan öncel'in oglu olduguna inanan ve hatta iddia eden odtü'lü.
  • kuzenimin oglusunun ismi olmasi nedeniyle yuzlerine dalga gecemedigim ve fakat cok afedersiniz mabadimla guldugum insan evladi ismidir. tanju gibi, sertac gibi bir isimdir kanimca. bir erkege konabilecek yanlis isimlerden biridir. mahmut varken, kenan kalav, kadir abi, isfendiyar tavilogullari gibi errrrrrkeksi isimler dururken oytun nedir ya... bi de bunun tam ters etkisi mini bebelere suleyman tarzi isimler koymaktir.
  • ablamın adı olmasının yanında, tanıdığım diğer üyeleri erkek olak isim..
  • hayatımda gördüğüm en yakışıklı erkeğin ismi. ama facebooktan röntgenliyorum sadece. beni tanımıyor bile. eşcinsel olduğumu bilse ne yapar acaba. eklesem mi bilemedim sözlük.