şükela:  tümü | bugün
 • muhabbet esnasında ara sıra "teoride iyiyim", "teorim iyi" gibi laflarla teorik bilgisinin sağlam olduğunu vurgulayan minik guytoncuk. kimse bir laf edemez teorik bilgisine tabi, eden olursa kapı gibi tus sonuç belgesiyle vurur adamın ağzına.

  şu an ekşide takıldığımı bilse benden pek bir bok olmayacağı yönünde fikir beyan edeceğini sanıyorum, ama 2015 eylül tus'unda görüşücez oytun'cum. (bunu diyen 8030324. insanım sanıyorum)

  yıllar sonra gelen edit: geçtim geçtim.

  oytun'u değil lan barajı geçtim.anca geçebildim.
 • agresif ve öfke dolu adam. dakika başı "onlar ne bilir, ben bir numarayım" diye hiddetlenip duruyor, ama hem oytun hem herkes biliyor ki gerçekten en iyi kendisi olsa bu kadar agresif olmazdı.

  tus da derece yapmaya gelince, tus'da bir kere birinci olan insanlar, oytun kadar tus dersaneciliği içinde olup ders çalışmaya devam etselerdi bir daha ki tus'da yine derece yaparlardı. tıp fakültesi hayatını çalışarak geçirmiş tek insan oytun değil. sadece dersanecilik yapan ve kendi adını markalaştırmak için çığırtkanlık yapan o. diğerleri tus'un amacı olduğu gibi tıpda uzmanlaşıyorlar.

  problem şu (oytun ve bilimum kompleksli doktor takımında) adam ben çok çalıştım, daha fazlasını hak ediyorum tribine giriyorlar (oytun bankada ne kadar parası olduğunu 3 kere söyledi, dersi olan 2 gün içinde. 2.5 milyon doları varmış. gerçi lafa bakılmaz, parayla iman kimde belli olmaz.). ama tatmin olamıyor. daha fazlasını istiyor alamıyor. ne istiyor pekiyi egosunu tatmin etmek için? daha çok saygı görmek mi? (yanıt: daha saygın bir iş yapabilirsin. dersanecileri kimse sevmez.) daha çok para mı ? (daha çok para getiren bir branşa geçebilirsin. nitekim tus puanın yeter.) daha iyi bir seks hayatı mı? (yanıt: önceki soru ile aynı)

  şimdi bu adama kin doluyum zira, dersanede anlatması gereken patoloji dersinin yarını anlatmadı. sebebi bir anlaşmazlık mıymış dersane ile aralarında neymiş bilemem, ama sen hematoyu dahiliyede anlatırlar yok şunu burada anlatırlar diyerek 20 dakika teneffüsler vererek, saat 6'larda günü bitirerek ders anlatıyorsan ne kadar marka da olsa sanmam çok fazla ömrü kaldığını tus dersane cemiyetinde. o adamlar da vereceği paranın karşılığına bakar ve maalesef anlattığın ders 5 para etmiyor.
 • hemen her dönem girdiği, ki insan neden sürekli tusa girer anlayamıyorum, tusta en kötü ihtimalle ilk yüzde kendine yer bulan, transfer olduğu tumer'in kapanmasından sonra su aralar tustime isimli yeni dersanede yer alan insan.

  spor olarak girip derece yaptığı tuslarda kadir has kardiyolojiyi defalarca kazanıp gitmeyerek asistansız kalmalarına neden olduğu, bunu yapmasının nedenini soranlara "gıcık oluyorum" cevabını verdiği kendisi hakkındaki efsaneler arasında.
 • ege üniversitesi tıp fakültesi radyoloji ihtisaslıdır. ama şu an kendisi aynı üniversitenin fizyoloji bölümünde doktora yapmaktadır.

  edit:
  radyolojiden terkmiş. fizyoloji doktorasından da atılmış deniyor.

  büdüt:
  radyolojiden istifaymış, fizyolojide asistan olmuş.

  kütürt:
  şimdi de ege farmakolojideymiş.
 • ege tıp'ta fizyoloji laboratuvarında birkaç kez dersime girdi. abi (bak hala abi diyorum) sanki az önce iddaa kuponu doldurduk da tutmadığı için bize salvo atan arkadaşımız oytun. bütün bilimleri yutan orta çağ filozofları gibi derste. anlamadığı bişi yok. sınıfı toplayıp "gelin lan" diyerek dersanesine götürüp ders anlatmış. aslında hocaları toplamalıydı. şu okulda ondan güzel ders anlatan biri yok. bağıra bağıra anlatır bir şekilde kafaya sokar, diğer hocaların dersinde uyuyorum.
 • yıllarca verdiği "paragöz" intibasının yanında adamın bilim ürettiği gerçeğini yok saymamak, hakkını vermek lazım.

  uluslararası tıbbi literatürdeki en prestijli dergileri indeksleyen pubmed'de 12'si birinci isim, 26 (yazıyla yirmi altı) makalesi vardır. akademik kariyer yapmakta olanlar bilir ki 26 hatrı sayılır bir sayıdır.

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/…bmed/?term=oytun erbas

  bonus:
  http://webtv.hurriyet.com.tr/…lci-hastalarina-mujde
 • türkiyenin tus profesorü, ege radyolojide asistan kişi. tus sorularını hazırlama işini ona verseler bu memlekette tus'u kazanacak adam kalmaz.
  tanı makinesi. siz ona hasta muayene ettirmeyin. koyun önüne tetkikleri, şöyle bir baksın , tanıyı koysun. sonra başka doktorlar altı ay daha başka tetkikler yapıp onun en başta söylediği sonuca ulaşsınlar.
  böyle bir adamın varlığı bile tus sisteminin sakatlığı için tek başına delil olabilir.
 • ben böyle antipatik, böyle bir narsist tip görmedim hayatımda.

  paçalarından damlıyor antipatiklik. karşısındaki, yanındaki profesörlerin sözünü kesiyor.
 • hakkinda sacma salak konusulmadan once acip bir biyografisine bakmaniz gereken saglik sektoru mensubu.

  adam yillarca inek diye dalga gectiginiz her seyi bilen, her konuya calisan elemanin vucut bulmus hâlidir. neredeyse bulundugu tum lisans ve sinavlarda derece yapma basarisi gostermis, uzerine tibbin bircok farkli alaninda arastirma yapmis adama sosyal medya fenomeni, bos beles adam, bilmedigi konularda rahatca atip tutan adam yaftasi yapistirmaya kalkacak kadar sig ve sigir olmayin.

  bu tipci basliklari cidden belirli bir dusuk kesimin ahkâm kesme sahasi oldu iyice. adami her konuda konusuyor diye elestirirken siz bilmediginiz konuda kendinizi rezil ediyorsunuz haberiniz yok.
 • 27 ağustos 2017 tarihli gündem özel programında oldukça güzel noktalara değinmiştir. her zamanki gibi konudan konuya atlasa da, bilinçaltı, beyin, yaratılış gibi konularda çok güzel ve ufuk açıcı şeyler söylemiştir.

  bu konularla ilgilenenler şu an programın sonuna yetişebilir ya da daha sonra programın tekrarını izleyebilir.