şükela:  tümü | bugün
2950 entry daha
 • kürsücülerin çok rahatsız olduğu hekimdir. inatla "fizyolog bu yeaa" diyenler tam olarak akademinin kanayan yarasıdır. hayır sanki hırdavatçı.

  bir tek türkiye'de var bu saçmalık. insanlar kürsülerine o kadar bağlılar ki "en çok biz biliriz, bize soracaksınız önce" diye yırtınıyorlar. twitter'da "onları dinlemeyin, şu bilmem ne, bu bilmem ne" diyen sözde enfeksiyon hastalıkları uzmanları göze batmıyor, oytun batıyor.

  neden? çünkü saçmaladı. evet saçmaladı. yok türk geni, yok gargara bilmem ne. apır sapır her televizyona çıktı. ilgi budalası oldu biraz.

  ama bu durum adamın coronavirüs hakkında konuşmasını engellemez. hastalık konusundaki fikirlerini de değersizleştirmez. çünkü insana bulaşan bir hastalıktan bahsediyoruz. ve bilin bakalım oytun erbaş'ın uzmanlığı ne? evet bildiniz, insan fizyolojisi. çok sevdiğiniz kürsücülük işte size, buyrun. adam bunun yanı sıra genetik çalışmaları da yapıyor.
 • rezilsin oytun erbaş rezil.
  bir süredir hastanelerde covid19 tedavisi gören hastalarda uygulanan damardan c vitamini verilmesi işlemine, saçmalıklarına destek bulduğu ateş kara ile beraber nasıl karşı çıkıyor bakın.
  bu programı çoğumuz izledik. daha 3 hafta öncesine ait. 2 saat 13. dakikadan sonrası
  bunu söyleyen ender saraç her şeyi çok iyi biliyor demiyorum ama virüsle mücadele konusunda doğruları söyleyen bu adamı ateş kara ile birlikte itin şeyine koymanız canımı sıkıyor. medya maymunluğu tam olarak böyle bir şey. bilmediği konuda ahkam kesen, insanları yanlış yönlendiren bu kişiler hala kanal kanal dolaşıyor.
  adam ne zaman ağzını açsa aşağılayıcı bakışlar atan, bıyık altından gülen sizler saygınlığınızı ve inandırıcılığınızı kaybettiniz. bu virüsün kaybedenleri sizsiniz. ve size güvenip de rahat takılan bir kişi bile varsa vebali boynunuzda.
  doktor olmuşsun ama adam olmuş musun belirsiz. bu saatten sonra, bu kadar boş laftan sonra bu adam ne derse desin boş. bomboş.
 • bir bilim insanı, köken olarak bir genetikçi olarak neden linç edildiğini anlamadığım akademisyen.

  adamın söylediklerini anlamamışlar bile. adam "türkler covid-19'a yakalanmaz" demedi.

  "virüs hücre yüzeyinde ace2 proteinine tutunarak hücreye giriyor, bu protein türk gen havuzunda az anlatım yapıyor, dolayısıyla türkiye'de hastalık diğer yerlere göre daha hafif seyreder" dedi. bugün haklı olduğunu da görüyoruz. nasıl görüyoruz:

  ölüm/vaka oranı: %2,1
  entube/vaka oranı: %2,6

  kıyaslama olması açısından diğer ülkelerde ölüm/vaka oranları:

  italya: %12
  ispanya: %10
  fransa: %13
  uk: %11