şükela:  tümü | bugün
 • ak parti seçmenidir. bunlar her yerde reklam yapıp oyu ampule bas falan deyince, damgayı daire şeklindeki boşluğa değil de gerçekten ampulün üstüne basmışlar lan. hahaha. geçersiz sayılan oyların çoğu bu şekildeymiş. az evvel ekrem imamoğlu 15 nisan 2019 ekrem imamoğlu basın toplantısında açıkladı. bu adamlara seçme hakkı verildiğine mi yanarsıın, seçtikleri kişinin ciddi ciddi seçilip ülkeyi yönettiğine mi yanarsıın..

  edit: çok kez oy sayımlarına katıldım. bana heyecanla "o zaten artık sayılıyo ki, bize ne bize ne başlığı açan göttür çelik aynaa" diye yazan insan, bu seçmenle arasındaki farkı düşünsün derim. zira oradaki boş daire öylesine konulmadı oraya. logo üzerine gelen damganın okunmadığı çok kez dile getirilmiş zaten de neyse boşa konulmuş olsun haydi sizi mi kıracağım. burada mesele; ülke genelinde milyonlarca kişinin aklını kiraya vermiş olması. seçeceği kişiyi başkalarının "ambüle bazaceğan" demesiyle öğrenmesi, ezbere iş yapıp senin benim geleceğimi etkilemesi. bunun üzerini neyle kapatabilirsin? gerçekten? bana aptal falan diyerek mi? senin sikin sağ olsun aslanım.
 • ülkemizin, bizim, çocuklarımızın ve hatta torunlarımızın geleceğini kimlerin belirlediğinin göstergesi
 • yeniden sayılan geçersiz oylardan akp'ye çıkan oyların fazla çıkma sebebidir. daha nereye basacağını bilmeyen seçmenin sonucudur.

  (bkz: cnn isim hakkini geri ceksin kampanyasi)
 • açık şekilde kurallara aykırı olmasına rağmen, kırk takla atılıp yine oyu geçerli saydırılan seçmendir.

  edit 1: büyük ihtimalle birazdan bu başlık. bunların internete girmeyi öğrenmiş larvaları tarafından "basma" esprileri ile doldurulacaktır.

  edit 2: geçen sene değiştirilmiş ilgli madde, kurallara aykırı bir durum yokmuş artık.
 • iyi ki 'bas' direktifini ayakla gerçekleştirmemişler. bu bile yeterli bence.
 • “ampul” imgesiyle paralel olan cahilliğin uygulamasıdır.
 • (bkz: ak partililerin yavaş yavaş uyanması)

  yapılacak herhangi bir tanım bulunamayan seçmen türü.
 • 2018 genel secimleri oncesine kadar gecersiz olan durumdu, akp yeni secim yasasiyla bu kurali kaldirdi. bir partinin cizgileri icinde bulunmasi yeterli muhrun, oyun gecerli sayilabilmesi icin.

  binali lehine yazilan 5.500 civarindaki oyun buyuk kismi muhrun ampulun uzerine basilmasinin gecerli sayilmasi uzerine azaldi.
 • bunun bir üst versiyonu pusulanın üstüne "götünün gılıyaak" yazan seçmendir. yok demeyin, var.
 • şurayı okuyorum da burası hakikaten sığır dolu

  ampule basılan oylar zaten geçerli sayılıyor ak parti bırakır mı o oyları zaten sayıldı onlar. cahilliğinizle kendi ayağınıza sıkmayın şu başlık sahibi de daha aptal görünmesin silsin yazdığını ya da trolluyor bu beyni olmayan diğer seçmenler beğeniyor.

  yandaki iki çizgi arasındaki her bölge geçerlidir ve zaten geçerli sayılmıştır.