şükela:  tümü | bugün
 • bu saçma sapan tiyatroda rol alarak, oy kullandım diyerek vicdanımı rahatlatamayacağım.

  edit2: bana küfür eden arkadaşlar, 24 haziran gecesi bu seçimin meşru olmadığını koşulların eşitsizliğini, kanunsuzlukları vs. sıralayacak ve ağlayacaksınız. henüz oy atabileceğiniz bir adayınız bile ortada yokken fazla iddialı olmayın bence.
  edit: imla
 • çünkü bende beyin yok!

  edit:

  ey türk gençliği!

  birinci vazifen, türk istiklâlini, türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

  mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

  ey türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

  mustafa kemal atatürk
  20 ekim 1927
 • düşüyomu böyle?

  pardon buraya olmadı bu.

  yeni numara bu mu yani? oy verdirneyelim de ahpartimizin oyları çoğalsın.
 • boşa değil de boşuna attığımız kesin.
 • kafa bafileyen kofti anarşist söylemlerinden biri.
 • çünkü 1 dakikalık oy verme işini yapmayarak kendimce mastürbasyon yapıcam. ortamlarda hava atıcam, sonra kılışdar çok kötü diye tweet atıcam takipçi kasıcam
 • çünkü ülkenin geleceği gerçekten de umrumda değil.
 • oyumu boşa atıyorum deyip, kendi partisine oy atmayacak kişileri etkilemeye çalışma durumu.