şükela:  tümü | bugün
 • türkiye zeka vakfı tarafindan düzenlenen 23. zeka oyunları yarışması. ilk eleme turu için son katılım tarihi 15 mart 2018. 10 tl katılım ücreti var.

  bu seneki soruları oldukça kolay buldum. labirent benzeri olan soru dışındakileri kolayca çözebildim de o soruda deneme yanılma dışında nasıl bir yöntem uygulayabilirim bilemiyorum.
 • 5 kategoride toplam 30.000 tl ödül dağıtılacak olan yarışma. bu seneki ilk eleme soruları nispeten daha kolay olmuş. yarı final ve final zorlu olacaktır sanırım. eleme sorularından en uzun yol sorusunun deneme yanılma harici çözümünü bulan arkadaş bilgilendirirse sevinirim.
 • eleme turu geçildiği takdirde 6-9 nisan 2018 tarihleri arasında yarı final sınavının yapılacağı, final sınavının ise yazılı olarak 13 mayıs 2018 tarihinde muhtemelen odtü kampüsünde gerçekleştirileceği zeka yarışması. geçen yıllardan farklı olarak bu sene bir de emekliler kategorisi açılmış. 7'den 77'ye herkesin herhangi bir statüye bakılmaksızın girebildiği bir sınav olduğu için finalde bir profesörle bir taksi şoförünün yanyana yarıştığına tanık olabilirsiniz. soru kurulu ise emrehan halıcı başkanlığında hayli güçlü bir kadrodan oluşmaktadır. bu seneki eleme soruları geçen seneye göre daha kolaydı bence de ancak bu durum belki de yarı final sınavı fırtınası öncesindeki sessizliktir.
 • henüz ilk turunda bile 10 sorudan 9 tanesini yapabildiğim tzv organizasyonudur.

  es kaza finale kalsak ankara’daki sınavda ne bok yerim acaba...

  (bkz: beyin bedava)

  şaka maka labirent benzeri, iki nokta arasındaki en uzun mesafeyi bulmaya çalıştığın soru hariç oldukça kolaydı ilk tur, oturup bir iki gün zaman ayırmak yetiyor. o soruyu da el mecbur salladık artık, haydi rastgele...