şükela:  tümü | bugün
  • son dönemlerde çocuğu ile vakit geçirmek yerine abuk subuk işlerle uğraşan ebeveynlerin yeni trendidir.

meslek lisesi çocuk gelişimi öğrencileri ya da üniversite öğrencilerine para verip çocukla kaliteli vakit geçirmesini bekleyen ebeveynleri kınıyorum...
  • eger oyun ablasi / oyun abisi olarak anadil olarak ingilizcesi/fransizcasi/ x cesi olan birilerini ariyorsa o ebeveynin kinanacak bir tarafi yoktur.

arastirmalar dil ogrenimine ne kadar erken baslarsan o kadar iyi oldugunu soyluyor. ben de cocuk sahip olmadan once millet niye yuvada basliyo yaa, biz ortaokulda ogrendik kotu mu oldu diyordum, evet kotu olmus. ergenlige girdikten sonra yeni dil ogrenim becerisi hizla dusuyor. ayrica, cocugun o dili anadili o yabanci dil olan birinden duymasi gerekiyor. benim bozuk telaffuzumu duymamasi gerekiyor ki en dogru ve hizli bir sekilde ogrenebilsin.

velhasil biz anadili ingilizce olan oyun ablasi / abisi ariyoruz. birilerini taniyan varsa mesaj atabilir.

ha bir de evet cocugun ebeveynle vakit gecirmesi cok onemlidir hatta en onemlidir ama duygusal ve sosyal becerilerinin gelismesi icin de ne kadar cok insanla temasa gecerse o kadar olumludur. eskiden genis ailelerde zaten dogal olarak cocuklar bir suru farkli insanla ile temasa geciyordu ama su anda kucuk kucuk cekirdek aileler, herkes baska ulkede / sehirde vs. dolayisi ile gercekten gerekli ve ise yarar olabilir oyun ablalari / abileri. hemen herseyi kinamayin.