şükela:  tümü | bugün
  • bugün karşıma çıkan bir video sonrasında üstüne düşünmemi sağlayan durum.
    ablamız durumu özetlemiş;
    https://twitter.com/…tatus/1262820524503302144?s=09

edit:şimdi aklıma csgo'da top player olan bir arkadaşım geldi babası bir gece sinirinden evdeki modemi parçalamış. babasının bile tahammül edemediği biriyle evlenmek hata olabilir.

ayrıca komşumuzun 35-40 yaşlarında bir oğlu vardı, oyun bağımlısı. kadın evden dışarı çıkmıyor diye dert yanıyordu pazara, markete bile kadın kendi gidiyor, dışarıdaki her türlü işi yaşlı başlı kadın kendi hallediyordu. zile basıldığında kapıyı açmaktan bile acizdi adam. üzülmüştüm kadının bu durumuna.

ve kendimden örnek verecek olursam eski sevgilim sayesinde birçok online oynu oynamaya başlamıştım. birlikte oynuyorduk çoğu zaman sonra yakın arkadaşlarına sıkıldım sanki mahmut abiyle sevgiliyim demesine çok üzülmüştüm. oyun oynamayı seven erkeğe karışmayıp en azından birlikte oynarız desen de olmuyor.

sonuç olarak; bağımlılık derecesinde oyun oynayan veya her boş zamanında oyunla değerlendiren erkekle ne yazık ki ne ilişki yürür ne evlilik.
  • herhangi bir şeye büyük boyutta bağımlı olmanın, ruhsal problemler belirtisi olduğunu bilmeyen var mı hala? bunu bile bile kabul edene de söylenebilir pek bir şey yok zaten.
  • hangi oyun olduğuna göre değişen evliliktir.

mesela league of legendssa hiç bir problem yoktur. sabahtan diğer sabaha kadar kapışırız*
  • ne güzel işte oturur beraber oynarız cs go’dur, cod’dur, lol’dür. bir de pes varsa tamamdır.

gözü sağda solda dışarda olanla değil de evinde oturup oyun oynayanla gönül rahatlığıyla yapılacak eylemdir evlenmek.
  • teknolojiye merakımız var diye orospu çocuğu yerine konulmamız çok garip değil mi.
  • beyni salataya sıkılan limon miktarı kadar olan, çağ dısı asalak kezban.avi
  • allah korusun allah yazdıysa bozsun
    ..bu yaştan sonra çoluk çocuk la mı uğraşcaz.
  • siz en iyisi hiç evlenmeyin*. (bkz: evlenmemek)
  • (bkz: crazy eyes)