şükela:  tümü | bugün
 • bir dönem boyunca level, chip, pcgamer gibi çeşitli dergilerce verilmiş efsane oyunlardır efenim. bilindiği kadarı ile listesi şunlarla sınırlıdır ve bazıları elimde mevcuttur :

  dreams to reality : level'daki dev şortlu uçan adam reklamı diyeyim siz hatırlayın. "araştır araştır biraz daha araştır!", "biz cinler hep böyle mavi şapkalar giyeriz" diyen garip repliklere sahip bir oyundu.

  byzantine - sırlar labirenti: discovery channel ile yapılan, çeşitli arkeolojik eserleri vr modunda ziyaret edebilmenizi konu alan bir gerilim adventure oyunuydu. level tarafından verilen bu ayı tam 6 cd idi. akılda kalan sahnelerden biri ise katil sizi tam bıçaklayacakken foto makinesi flaşı ile şaşırtıp ortamdan uzamanızdı.

  gerçeğin ötesinde : yine level, şaşırtmadı. bu kez söz konusu oyun korku-gerilim türü bir fmv adventure. aklımda kalan yanı ise aktörülerin son derece komik rol yapmaları ve bir arkadaşı kapı kapandığında arkadaki askılığı asılmış halde ölü bulmamız.

  istanbul efsaneleri - lale savaşçıları : yine level tarafından dağıtılan bu müthiş rpg, halen türk oyun sektörünün en fantastik ve en mükemmel oyunlarındandır kanımca. "anten, hö? buyir?" akıllarda kalanlar.

  dedektif fırtına : hakkında pek bilgim yok çünkü o ayki level'ı kaçırmıştım. fakat çok eğlenceli monkey ısland tadında bir adventure olduğu söylenir.

  earth 2140 - son savaş : pc magazine adı verilen dergimizce sürülen bu tamamen türkçe oyun bir strateji. cd'si halen elimde mevcut. terminatörden bozma bir dünyada verilen savaşları konu alıyor sanırsam zira hiç deneyemedim.

  galata : sanırım chıp tarafından verilmiş, ufak bir dedektif fırtına tadında oyundu. galata kulesinden kaçmaya çalışan bir veledi kontrol ederdik. kulenin çeşitli katlarında tuzaklar vardı, hatta birinde dev bir örümcek beklerdi.

  click&play : level tarafından istanbul efsaneleri yanında verilmiş bu ufak programı pek çok kişi bilmez. zamanında platform, yarış ve çeşitli oyunlar yapabilmenizi sağlayan tamamen türkçe bir programcıktı. içinde modül olarak gelen epik çocuk, tyrannoid tadında oyunlar bulunurdu.

  ne güzel dönemmiş lan bunlar?