• (bkz: the players)

2018'de beklediğim filmlerden. oyun teorisiyle ilgisi olanların seveceğine eminim.
    oyun teorisi veya oyun kuramı, istatistik biliminden sosyal bilimlere, mühendislikten politik bilimlere, felsefeden bilişim teknolojilerine kadar birçok alanda kullanılıyor.

(bkz: russell crowe) ve (bkz: jennifer connelly)'nin baş rollerinde oynadığı a beautiful mind filmi de tavsiye edilir. bu entry'i hazırlarken akıl oyunları'na tekrar bir göz attım. konu ne iken kendini nerede bulabiliyorsun.

(bkz: john nash) ve eşi (bkz: alicia nash) taksi ile yolculuk ederken, trafik kazasında hayatlarını 23 mayıs 2015 tarihinde kaybetmişler. bu çiftin birbirlerine olan bağlılığı ve zor anlarında birbirlerini desteklemesi beni derinden etkilemiş, takdir ettiğim örnek bir çift olmalarını sağlamıştır. bu yüzden de şu an bu üzücü haberden haberimin olmasına elbette üzülüyorum. ama öte yandan onlar adına hüzünlü bile olsa mutluyum. çünkü bu çift birlikte aynı gün hayatlarını kaybediyor. yani önce birisi hayatını kaybedip, diğeri tek başına kalarak bunun acısı ve üzüntüsüyle yaşamaya çalışmıyor.
hesabın var mı? giriş yap