şükela:  tümü | bugün
  • ankaralılar veya içerisinde ne taşıdıklarını bilmediğim insanlar.

düğünde dernekte yada güzel bir toplantıda,kopmalık bir ortamda veya tek başınayken kafayı kırıp kurtlarını dökmek için açılan oyun havasından bahsetmiyorum bakın.

arabada giderken oyun havası dinliyor adam. anlayamıyorum. nedeni neydi ki? sebebi ne? bir insan haldır huldur oynamak dışında neden dinlesin ki o takibi imkansız müzikleri?

abartılı bir elektro saz eşliğinde ankaranın belirli semtlerini sayarak oluşturulmuş şarkı sözleriyle, aralara kattığı "haağğppkkk, hele hele hele hele, garagoçlaaaaaaağğğğrrrr" gibi gereksiz nidalarıyla süslenmiş o müziği neden dinler bi insan normal hayatında?

ofiste çalışıyoruz. yan taraftaki hoparlörden mütemadiyen duyduklarımı aktarıyorum.

"kayaşa gidek, haağğğğkkk, hele hele hele, alem, kızlar"
  • havası öyle olan insandır. şu dünyada bir çok psikopatlık bile kendi içinde bir simyaya uydurulabilirken, çok elleşilmemesi gereken insan tipidir.
  • üniversitede iken bir dönem aynı yurt odasını paylaştığım bolu mudurnu'lu arkadaştır kendisi. telefonuna yüklediği ramazan çelik şarkılarını uyurken kulaklıkla dinlerdi. ses bize kadar gelmesine rağmen nasıl uyuduğuna hala şaşarım. değişik zamanlardı.