şükela:  tümü | bugün soru sor
 • evet arkadaşlar tam olarak şöyle oluyor:

  öncelikle dolar kurlu bir steam hesabı açıyoruz sonrasında dolar fiyatıyla bir oyunu kredi kartımızla satın alıyoruz ardından bu oyunu oynuyoruz ama 2 saatten fazla oynamamaya dikkat ediyoruz. oyunu aldıktan 13 gün sonra dolar kuruna bakıyoruz eğer ki bu oyunu aldığımız günden beri dolar yükseldiyse hooop oyunu iade edip paramızı yüksek kurdan geri alıyoruz yok eğer yükselmediyse şansımıza küsüp oyun oynamaya devam ediyoruz
  tabi şimdi 'mala bak ya gider o paraya dolar alırım daha iyi diyenler olacaktır. arkadaş o aldığın kağıt parçası harcanmadan seni eğlendirebiliyormu ?

  tanım: şaka tabi lan öyle işmi olur diyen yazar başlığı
 • (bkz: twitch.tv) , (bkz: youtube.com)
  +bu iki siteden birine girip hesap oluşturuyoruz.
  + twitch için canlı yayın, youtube için video çekiyoriuz.
  + bu işi yaparken ki sure zarfında herkesin oynadığı garip bir oyun buluyoruz.(korku)
  + bu korku oyununu oynarken, 10 iq lu biri gibi hareketler yapıp, yalandan altimiza işiyip, öküz gibi bağırıyoruz.
  + bol bol küfür ederek 7-12 yaş arasını kahkahalarla boğarken sandalyeden düşme, aşırı tepkiler verme gibi yapmacık hareketlerle 12-17 yaş arasına hitap ediyoruz.

  bu yayın/video dan gelen parayı yiyoruz.(bkz: modern palyaçoluk)
  ben çaylağım siz doldurun bkz'ı...

  block : (bkz: kişi kendinden bilir işi)
 • birden çok yolu vardır

  1. youtube kanalı oluşturarak oyun videoları yüklemek -videolarınız yeterince izlenir ve reklamlara tıklanırsa para kazanırsınız-

  2. profesyonel oyuncu olmak - sponsor bulursanız sponsorlardan, turnuva kazanırsanız turnuvalardan para kazanırsınız. ciddi olarak oynuyorsanız bulunduğunuz takım maaş bağlayabilir **- (aralarından en zoru budur. olağanüstü fedakarlık ve yetenek gerektirir)

  3. stream yapmak. -twitch(veya üyelik alabildiyseniz azubu)'te oynadığınız oyunu canlı yayınlamak. -eğer insanlar sizi izlemekten zevk alıyorsa bağış yaparlar veya abone olarak gelir sağlarlar. ayrıca insanlar sizin yayını izlerken aynı zamanda reklam da izledikleri için twitch ödeme yapar- (stream yapmak kolay değil. yetecek kadar para kazanmanız için bol izleyici toplamanız lazım. çoğu streamer youtuber veya profesyonel oyuncudur. stream yapmaya yeni başladıktan sonra yeterli izleyici kitlesi toplamak hiç kolay değil)
 • kazanılan para yine oyuna harcanacağı için önemsizdir
 • görevler minik oyunlar gibi değerlendirilirse, tam olarak karşılamamak ile birlikte, roamler gibi uygulamalar aracılığıyla süpermarketlerdeki basit görevleri gerçekleştirip para kazanarak yakınsanabilen aktivite.
 • oyun oynamak, para kazanma konusunda o kadar çok kapı açıyor ki. hele bir bu konuda profesyonel hale gelmişseniz. bu işi yapan insanlar tanıyorum. önce twitch üzerinden canlı yayın açıp, bağış topluyorlar. sonra kaydettikleri videolardan çeşitli bölümleri koparıp, etkileyici başlıklarla youtube'da yayınlıyorlar. bununla da kalmıyor. büyük kitlelere hitap etmeye başlayınca ek reklam/sponsorluk anlaşmaları yapıyorlar. oyun yeteri kadar iyi oynanıyorsa, e-spor alanında da büyük paralar kazanılabiliyor. bunların hiçbirini yapamayanlar, oyun hakkındaki tecrübelerini bir blog aracılığıyla insanlara ulaştırıp adsense'den güzel paralar kazanabiliyor. bizzat tecrübe eden biri olarak yazıyorum bunları. daha detaylı açıklamalar için şu yazıya bir göz atabilirsiniz.