şükela:  tümü | bugün
 • japon bir oyuncunun kayıt dosyası silinmesin diye nintendo oyun konsolunu 20 yıl açık tutma hadisesi. öncelikle cihazı tebrik ediyorum. 20 yıl çalışan her konsolu çipinden öperim. onca yıl elektrikte mi kesilmez? sanırım güç kaynağı kullanılarak desteklenmiş.

  evini taşırken kısa bir süreliğine cihazı fişten çekmek zorunda kalmış, kartuşun bataryası durumu idare edebilmiş. yani kapanmamış. işin ilginç tarafı eleman artık bu oyunu oynamıyor. konsolu sürekli açık tutmasının nedeni ise yıllardır emek harcadığı verilerin silinmesine gönlünün razı olmaması.

  bence sakladığı şey oyun datası falan değil. hatıralar! japonlar vefa yönünden gelişmiş millettir. yurt dışında okuyan, kazağının kopuk düğmesi yerine japon malı saklama kabından düğme yapan öğrenciyi hatırlayın. bu da aynen öyle işte. adam çocukluğunu yaşam ünitesiyle hayatta tutuyor. çok etkilendim. tebrik ediyorum.
 • kadına verilmeyen değerin oyun konsoluna verilmesi olayıdır.zamanında oyuna gösterdiğin ilgiyi bana göstermiyosun diyen eski kız arkadaşım benden ayrışmıştı.
 • allah akıl fikir versin...
 • bu haber yanılmıyorsam iki haftalık ancak burada yeni açılmış başlığı, benim bu konuda anlamadığım insanların bir tane fotoğrafla o konsolun 20 yıldır açık olduğuna ikna olması. konsolun sayacı filan olsa ve onun videosunu paylaşsa hadi olur diyeceğim. eğer bu habere inanacaksanız yarın kuzene gidip playstation 1 den fotoğraf çekip internete yükleyeyim bu konsol 15 yıldır açık diye.

  not: cidden kaçırdığım bir nokta varsa yeşili yakınız.
 • adaptör ısınınca buzdolabına koyan bir nes nesli olarak, hayranlıkla okuduğum haber.
 • playstation 1 'in arkadaştan ödünç alındığı, memory card'ının olmadığı zamanlarda, 1 hafta kadar süre ile açık bırakmak suretiyle katıldığım eylemin nirvanasıdır. paramız yokki hafıza kartı alalım, hafıza kartını geçtim konsol da ödünç zaten...