şükela:  tümü | bugün
 • sevgili yurttaşlar, değerli romalılar, güzide ekşi sözlük okurlarımız, güpgüzide yazarlarımız merhaba,

  uzun süredir güzel şeylerin gündem olmadığı ülkemizde hala harika şeyler yapan güzel insanlar var, sırt çantalarında oyuncaklar, güzel dostluklar, çocuklar için montlar, kırtasiye malzemeleri, botlar, kışlık elbiseler taşıyan insanlar var...

  evet, güzel aynı zamanda arslan yürekli insanlar izmirden sırt çantalarını çocuklar için doldurarak otostopla mardine gidecekler. :) (1 aralıkta yola çıkıp, 3 aralıkta mardine ulaşmayı hedefliyorlar)

  bu kapsamda derik çadırlı ilkokulu, kovanlı ilkokulu, sırt ilkokulu, kızıltepe akyazı ortaokulu, kızıltepe hanisor ilkokulu, kızıltepe başak ilkokulu, kızıltepe anafartalar ilkokulu ve daha ismini yazamadiğim başka okullarda ki küçük insanları ziyaret edecekler.

  bu yolculuk herkese açıktır :)

  güzel şeyler yapmak, güzel şeyler görmek, güzel şeyler hissetmek istiyoruz. güçlerimizi birleştirebilirsek önümüzdeki iki haftanın sonunda en masum varlıklar olan yüzlerce çocuğumuzun yüzlerinin gülmesini hatta şen kahkalar atmalarını, deliler gibi oyun oynayabilmelerini, üşümemelerini sağlayabiliriz :)

  oyuncak, bot, mont ve kışlık giyecek göndermek isteyen yazarlar yeşillendirebilir, güzide sözlük okurları ise 05423179093 no'lu iletişim numarasından kampanya gönüllüsü sedat şaka'ya ulaşabilir. ekşi sözlükten gelen malzemeleri şanlıurfa'da toplayıp, sözlük adına 3 aralıkta mardin'e ulaştırmayı düşünüyoruz. sevgilerle, sağolun, varolun :))

  viva oyuncakrail!

  edit: kampanya süresince nakdi yardım kabul edilmeyecektir, malzemeleri kendinizi seçip gönderirseniz cok harika olur, hem daha samimi :)

  birinci gece editi: çok güzel gidiyoruz, aslında hepimiz ne kadar umut doluyuz ortada ayan beyan :) oyuncak, kıyafet vs göndermek isteyen arkadaşlara tek tek söyleyemedik sanırım, "malzemeleri kargoya verdikten sonra bize kargo firması ve numarasini iletirseniz, kargo takibini yapabiliriz" :) son olarak henüz kırtasiye malzemesi yardımı gelmedi efendim, sevgilerle

  son edit: arkadaşlar, dostlar, sevgili yazarlar, değerli okurlar hediyeler elimize ulaştı, biz de sabah yola cıkıcaz, hediyelerini ileticez ve cocuklarla kareler paylaşıcaz :) hepiniz cok iyisiniz herkese cok teşekkür ederim, henüz açmadığımız iki kargomuz var. onun disinda biraz foto paylasimi :
  http://www.imgim.com/…974_8528019948077149263_n.jpg
  http://www.imgim.com/…86974_78778941021231398_n.jpg
  http://www.imgim.com/…1974_574343300728352097_n.jpg
  http://www.imgim.com/…974_3171645687512589541_n.jpg

  sağolun, varolun efendim :) cok yaşayın!
 • ya otostop yazısını görünce atlayayım dedim bizim grupmuş. desteklenmesi gereken muhteşem etkinlik. tabii ki biz de içerisinde olacağız.
 • up up up
 • yolunuz açık olsun.
 • ay harika, söylenmeyi bırakıp bir şeyler yapmaya başladığımızda daha güçlü bir toplum olacağız.
 • oralarda çocuklar karda kışta terlikle okula gidiyor. hani bilin istedim. iki kardeşin tek bir ayakkabısı oluyor sabah biri giyiyor, okulun öğle seansında öbürü. bunu da bilin. ha bir de bazen üç dört gün kahvaltı yapamadıkları yiyecek yemek bulamadikları oluyor, böyle yarı baygın gidiyorlar okula. bunu da yazın bi yere. çanta kalem süslü defterler falan desen onlar hayal. ama mis gibiler tertemizler gözleri ışıl ışıl. hediye ettiğiniz bi silgiyi aylarca yastıklarının altına koyup öyle uyurlar bak bunu da tutun aklınızın bi kenarında.
  çocuklar gülsün be. bu lağım çukuruna dönen ülkede çocuklar gülsün bari.
  muhteşem bir kampanya olmuş...
 • gözlerinizin önüne sizin hediye ettiğiniz botları eline yeni almış bir çocuk getirin. `:http://hizliresim.com/jxvq6m`
  saatlerce, günlerce, aylarca o mutluluğu izleyerek huzur duyabilirsiniz değil mi?

  bu huzuru hissedebilen insanlar var.
  çünkü; biz de annemizin aldığı bir çift ayakkabı ile mutluluktan uyuyamazdık.
  sonra birşeyler oldu, koptu bir şeyler.
  alamadığımız kıyafetlere isyan eder, kendimizin bile inanmadığı bahanelerle gözümüzü doyurur olduk.
  telefonum bir üst model olsun diye küçük hayallerimiz oldu, kışın ayağının soğugunu araba egzozunda ısıtan çocukların haberlerini göre göre.
  bebeklerle oynaması gereken yavrularımızı tacizcilerle evlendirecek zihniyetteki insanlara oy verip, meclise sokar olduk.
  doğudaki kardeşlerimizin evsiz, barksız, okulsuz kaldığını söyleyenlere "aman canım o kadar abartmaya ne gerek var, hak ettiler zaten" der olduk.
  vicdanımıza kaybede kaybede, nefsimize yenile yenile.
  dizilerin repliklerini ezberlerken, "açım aç!" nidalarını hafızamızda tutamaz olduk.

  neyi aldılar ki elimizden böyle huzur verici bir mutluluğu izlemeye uzak olduk?
  biz değil miydik sobada önlüğünü yakacak kadar üşüyen, soğuğun ne olduğunu bilen.
  yazın bile kollarını katlayarak tişört niyetine kazaklar giyen, yokluğun ne demek olduğunu bilen.
  gelin birlik olalım, o masum çocuğun mutluluğundaki huzuru hissedenlerden olalım.
  çünkü; biz asıl o huzurun tadına varamadığımız için böyle olduk.
 • dünayda hala güzel şeylerin ve iyi kalpli insanların varlığını hatırlatan kampanya. bunu düşünen güzel insanlar yolunuz açık olsun.
 • güzel insanlardan güzel bir etkinlik. yayalım, destekleyelim.
 • (bkz: up)

  desteklenmesi için up'lanması gerektiğini düşündüğüm oyuncak yardımı kampanyası.

  bir araştırmaya göre oyuncakları olan çocuklar, oyuncakları olmayan çocuklardan daha mutlu olabiliyorlarmış.